• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Które prędkości internetu będą lepsze?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
147 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Szyszkus Nowicjusz (200 p.)

Cześć,

od pewnego czasu przymierzam się do wyboru dostawcy usług internetowych i słyszałem, że warto poszukać tych lokalnych, gdyż często ich oferta jak i podejście do klienta jest dużo lepsze, w porównaniu do innych 'wielkich firm'.

Jeden lokany dostawca oferuje pakiet z następującymi predkościami:
200 Mb/s download'u oraz 100 Mb/s upload'u

Drugi dostawca oferuje:
300 Mb/s download'u oraz 50 Mb/s upload'u

Słyszałem kilka opinii, że łącza symetryczne są 'najlepsze', ale niestety w okolicy takiego nie mam.

Chciałem zapytać bardziej doświadczonych ode mnie (gdyż akurat w sprawach technicznych internetu nie posiadam zbyt dużej wiedzy), jakie prędkości są lepsze, czy ten upload naprawdę ma duże znaczenie oraz jaki internet do domu wybrać, aby nie przeklinać pod nosem codziennie "bo zacina". 
wink

Dodam, że celowałbym w internet kablowy/swiatłowód do domu oraz że pracuję zdalnie, więc zależy mi na bezproblemowej komunikacji ze światem.
Jeżeli też uważacie którąś z większych firm za godnego polecenia dostawcę internetu, to również będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony mi czas laugh

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2022 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
wybrane 19 kwietnia 2022 przez Szyszkus
 
Najlepsza
Wpływ na jakość połączenia ma trochę więcej elementów niż sama prędkość łącza. Dla większości użytkowników wartość uploadu jest marginalna i oznacza ona, jak szybko dane możemy wysyłać z naszej sieci. Za to prędkość pobierania ma znacznie większe znaczenia dla konsumentów treści. Pozwala pobierać szybciej dane, lub obsłużyć większą ilość urządzeń równolegle.

Jeśli nie planujesz wysyłać wielkich ilości danych do internetu (własny serwer itp.), to lepsza oferta z większym downloadem.
komentarz 19 kwietnia 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Ale autor pytania napisał, ża pracuje zdalnie, więc nie jest typowym "konsumentem treści". Wszystko zależy na czym polega i jak jest zorganizowana ta praca zdalna.
komentarz 19 kwietnia 2022 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Praca zdalna nadal nie wymaga wysyłania dużych ilości danych i w większości wypadków oznacza użycie VPN-a do firmowych zasobów. Kiedy praca wymaga przesyłania dużych ilości danych i szybko, pracuje się zdalnie (RDP, VNC) na lokalnych stacjach roboczych, które są w jednej sieci z serwerami lub wysyła dane w nocy po zakończonej pracy.
1
komentarz 19 kwietnia 2022 przez Szyszkus Nowicjusz (200 p.)
Dzięki za odpowiedź i utwierdzenie!

Jeżeli chodzi o pracę zdalną, to faktycznie upload nie ma aż takiego znaczenia (w moim przypadku). Backup'y z baz danych bardzo dobrze się kompresują, a inne czynności jak wideokonferencję i udostępnianie ekranu nie są, aż tak wymagające po tym względem. Jeżeli zdaży się raz na jakiś czas wiekszy plik załadować do chmury, to też nie będzie tragedii, żeby puścić to gdzieś w tle, albo na koniec pracy.
komentarz 19 kwietnia 2022 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)

Według dokumentacji Teams (komunikator od MS) do video konferencji wymagane jest od 1,5 do 4 Mbps, więc spokojnie i 50 da radę, nawet przyjmując ostrożne założenie, że potrzebujesz x2 to masz 8-10Mbps, a przecież cały dzień nie będziesz na callu. 

 

 

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 226 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 2,380 wizyt
–1 głos
3 odpowiedzi 419 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...