• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dziwna wiadomość od hakera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
559 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
Hejka
Dostalem dziwną wiadomość na skrzynkę poczty onet.
Wiadomość wyłała mi się sama, haker napisał, że zainstalował na moim urządzeniu wirusa i robił screany oraz nagrania z kamer (Pomijam fakt iż takowej nie mam) więc mi to śmierdoli, ale specjalistą od zabepiczeń nie jestem. Czy jest możliwe, że ten haker serio mi coś zainstalował na komputerze, trochę mi to śmierdzi, bo prosi o 500$ w btc, więc nie wiem.
Pomijam fakt, że skanowałem swój komputer wiele razy, czy to przy użyciu BitDefendera, czy też przy użyciu Windows Defendra + Malwerebyte i wcześniej Eseta.
komentarz 14 kwietnia 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
To typowe hackerstwo finansowe - nawet jak 1% ludzi się nabierze to i tak zarobi niezłą kasę.
komentarz 14 kwietnia 2022 przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
Tak mi się wydawało. Zmieniłem hasło do skrzynki, na szczęście do wszystkich ważnych rzeczy, takich jak banki, czy ważne pod względem mojego wizurnku, czyli fb mam ustawione inne hasła, dodatkowo nie ograniczyłem się do jednej skrzynki, pocztowej. Czy mam się jeszcze o coś martwić?
komentarz 14 kwietnia 2022 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Dobrze jest też ustawić sobie uwierzytelnianie wieloskładnikowe (jeśli jest dostępne).

komentarz 14 kwietnia 2022 przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
A mam pytanie, czy jest możliwość, że przez kliknięcie w maila pobrałem wirusa? Nie było tam załączników ani nic.
komentarz 14 kwietnia 2022 przez darkmouse Początkujący (280 p.)
Zależy jeżeli ten " haker " wysłał ci linka a ty w niego weszłeś to bardzo prawdopodobne możesz sobie przeskanować kompa .
komentarz 14 kwietnia 2022 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Wiadomość wyłała mi się sama

Chyba nie zrozumiałem. To był zwykły email z taką treścią, czy cokolwiek specjalnego się z nim stało? Jak zwykły email, to po prostu zignoruj...

komentarz 14 kwietnia 2022 przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
Nie, chodzi mi o to, czy mogło mi się coś pobrać, przez samo kliknięcie na maila, w zaden link od niego nie wchodziłem. Wiem, że kiedyś dało się zrobić, aby coś się pobrało, przez jedną funkcję JS'a odpowiadającą za najechanie, więc zastanawia mnie czy coś podobnego dalej ma miejsce.
komentarz 14 kwietnia 2022 przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
@adrian17 chodzi o to, że ktoś mi się włamał na konto, a następnie wysłał do mnie wiadomośc, z mojego emaila w sensie jako ja do siebie, wysłał nawet 3 maile, jeden z 2025 roku?

I tam była mniej więcej taka treść, zacenzurowałem wrażliwe dane:
https://imgur.com/a/zBneE9X

I dwie podobne wiadomości.

Jakiś tydzień temu skanowałem kompa i nic nie było, dzisiaj też przeskanowałem (Bitdefender + Malwerebytes + Windows Defender, sprawdziłem nawet komendą netstat -ano czy coś mi nie wychodzi, ale wszędzie na listening 0.0.0.0)
komentarz 14 kwietnia 2022 przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
A i mi się z takich adresów zalogował, ten drugi należy do TORa a ten pierwszy to jakaś firma, wpisałem ten adres w google i jakaś stronka zaczęła się ładować, ale wyszedłem, czy mogło mi coś pobrać?

https://imgur.com/a/DTxCahg

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

–2 głosów
2 odpowiedzi 796 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 243 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez holtts123 Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,388 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...