• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Porównanie umiejetnośći programisty z programistą selenium

Object Storage Arubacloud
+1 głos
110 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2022 w Programowanie przez annoyed23 Nowicjusz (130 p.)
Witam,
Jestem developerem testów w selenium i z racji tego ze mam małe doświadczenie z typowym programowaniem chciałbym zapytać o porównanie skomplikowaności zadań, które zazwyczaj może dostać developer np. backendowy do developera testow w selenium (doświadczony senior). Czy w pisaniu testów można wyczerpać wszelakie logiczne aspekty programowania czy jest to tylko jakas część a przy "prawdziwym" programowaniu to "dopiero się zacznie"?;)
Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

Jestem developerem testów w selenium

Jesteś testerem, nie programistą. Więc generalnie tester- czy automatyzujacy czy nie, to jest tester a nie developer, programista. 
QA- quality engineer to tez nie jest programista.
Wiec generalnie tak to sa bardzo duze roznice, gdyz developer backendowy tworzy kod i tworzy logike, a ty tworzysz tylko pokrycie pod to co istnieje, tworzysz testy, pokrywasz UI/Api etc to jest calkiem co innego  

I mowie to z autopsji 8 lat temu byłem  testerem automatyzującym to znaczy tak zaczynałem w Javie, wtedy nie bylo nawet rozwiniętego selenium bardziej robiliśmy testy w Groovim, potem Selenium Java, po 1,5 roku przebranżowiłem się na junior developera, pomogla mi tez firma. 

 Czy w pisaniu testów można wyczerpać wszelakie logiczne aspekty programowania

praktycznie nawet w połowie nie sięgasz do aspektów programowania, które ma miejsce w developerce.
Tak naprawdę to jest całkiem inna "jakby" wizja - spojrzenia na kod . Czy gorsza? NIE ! CZY LEPSZA? NIE ... po prostu inna, bo to inna rzecz developer robi swoje, tester + tester automatyzujacy robi tez swoje ale co innego, inna logika, inne pokrycie.

Wiec generalnie pisanie testów z frameowkirem selenium w pełni programowalnych kodem to jest raptem odłame programowania ,bo generalnie nawet zestaw bibliotek i narzędzi jest mocno ograniczony. Logika jest calkiem inna wiec nie kazdy SWIETNY tester moze byc programista i da rade, tak samo nie kazdy PROGRAMISTA moze byc automatycznym testerem, nawet tesowanie aplikacji DEVELOPERSKIE/PROGRAMISTYCZNE to sa calkiem inne i bardziej zaawansowane testy uwzgledniajace powiazania, zaleznosci nie tylko obiektow w bazie, ale tez obiektow tych po stronie klienta jednoczesnie 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 96 wizyt
pytanie zadane 6 marca w Python przez Fidzi Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 114 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2023 w Python przez FrikeQ Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt
pytanie zadane 16 października 2022 w Python przez Mocaz Użytkownik (560 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,640 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...