• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Demo alternatywa dla backendu

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
257 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2022 w JavaScript przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Cześć.

Piszę sobie aplikacje z wykorzystaniem Laravela na backendzie i Next.js na frontendzie, więc aby odpalić w pełni działającą aplikację muszę włączyć serwer Laravela, potem serwer Next.js oraz serwer MySQL (bo z tej bazy korzysta mój backend).

Chciałbym stworzyć jakąś alternatywę dla frontend developerów, aby ci chcąc pobrać cały projekt z githuba i go zainstalować lokalnie nie musieli instalować mysql oraz laravela, a jedynie nextjs, który zamiast strzelać requesty do api laravela strzelałby właśnie do tej alternatywy.

Wyobrażam sobie to tak, że developer pobiera frontend tej aplikacji z githuba, zmienia wartość jakiegoś pola w zmiennych środowiskowych, która odpowiada za źródło api i od teraz nextjs strzelając request do api.pl:8000 dostaje te zamockowane dane.

Nie mam pojęcia czy do tego służy jakiś framework czy biblioteka, ani czy w ogóle takie coś jest wykonalne. Chciałbym również, aby ta alternatywa nie obejmowała tylko fetchowania danych a umożliwiała wykonywanie wszystkich CRUDowych akcji.
1
komentarz 9 kwietnia 2022 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Myślę, że tu nadał by się Docker (Compose).

komentarz 9 kwietnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
dokładnie o ty samym myślałem, żeby wystawić HUBA docerowego, bo jedynie  to mi przychodzi na myśl, chociaż nie wiem jak to z tym hubem jest teraz, czy to nie jest przypadkiem płatne jeśli mowa o takich live - free dostepie dla każdego po pobraniu, na pewno na jakis czas pewnie jest free subscribtion, ale z tego co wiem to teraz większość firm idzie w $$ i zmienia podejścia

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
U mnie w pracy po prostu mamy wiele środowisk (DEV, RC, PROD) postawionych pod rożnymi domenami. I każdy FE może pracować na konkretnym środowisku. Dzięki temu komputer też chodzi żwawiej bo nie musze jako FE mieć uruchomionych 2 środowisk BE i FE. Jednak wiadomo za utrzymanie serwerów trzeba coś tam płacić i może się to nie opłacać.

W poprzedniej firmie jeden BE kupił sobie raspberry pi i postawił nam swój BE w lokalnej sieci firmy to też było spoko rozwiązanie.

W dwóch przypadkach i tak przydadzą się obrazy dockerowe do uruchamiania BE na dowolnej maszynie. Więc mozna również zacząć od uruchamiania BE jako obraz dockerowy u każdego FE na kompie ;) Jednak później można się zastanowić czy nie iść krok dalej.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 616 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2021 w Hostingi, domeny, usługi przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 286 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2019 w Ogłoszenia, zlecenia przez MartynaL. Nowicjusz (240 p.)
+27 głosów
3 odpowiedzi 1,598 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...