• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Cisco bez matury czy warto robić ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
201 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez arczi57 Nowicjusz (120 p.)
Chciałbym rozwijać się w kierunku administratora sieci i podjąć pracę w tym zawodzie problem w tym że nie mam matury i mam ukończone liceum zaoczne w planach mam zdanie matury w bliższej przyszłości a narazie przymierzam się do zrobienia kursu Cisco z egzaminem lub kilku kursów Cisco czy miałbym jakieś szanse na wejście do branży ?

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Pracuje już parę lat jako frontend i nie potrzebowałem do tego matury. Na CV i tak nie pisze się wyników z Matury więc pracodawcy ona nie obchodzi. Jeśli znasz się na swoim  fachu i potrafisz kogoś do tego przekonać to bez problemu Cię zatrudni. Jedyny problem może być w instytucjach Państwowych które czasem mają dziwne wymagania. Próbuj a jak nie wyjdzie próbuj dalej ;)
komentarz 7 kwietnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
tylko trzeba sprawdzać, czy oferta nie ma wymagań 'minimalnych' np. w zakresie wykształcenia śedniego, wyższego etc. bo często w firmach telcomu czy innych tego typu Nokia,Erricson, to czasami must have. No chyba, ze masz 5 years expireience :D to oczywiście Panu nie zrobimy problemu
2
komentarz 8 kwietnia 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Jeśli mogą zrobić wyjątek dla osoby z 5 latami doświadczenia to zrobią go również dla osoby która ma wiedze na tym samym poziomi co osoba z 5 latami doświadczenia ;) Wtedy wystarczy umieć się dogadać z ludźmi ;)

PS. Jeśli ktoś nie zda matury ale zda ostatnią klasę to ma średnie wykształcenie ;)
komentarz 8 kwietnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
I tak i nie, dlatego że tej osoby co w papierze nie bedzie miala doswiadczenia, nie weźmie nawet bot pod uwagę przy analizie CV :D, teraz już 45% firm to automatyzacja i 1 etap to jest najpierw przepuszczanie CV przez algorytm, zanim trafi do HR
1
komentarz 8 kwietnia 2022 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
W przypadku pierwszej pracy pewnie tak, ale mając jakkolwiek uzupełniony profil na linkedinie z jakąkolwiek pracą, dostawanie wielu wiadomości z ofertami to standard

Zdarzają sie niedopasowane oferty bo każdy wie że rekruterzy używają automatów, ale nigdy nie zdarzyło mi sie że rekruter zwalał wine na automat, zawsze były próby przekonania że "a może jednak ta oferta do pana pasuje"

Zabawnie by wyglądało tłumaczenie "co prawda zatrudniamy ludzi bez studiów na wyższe stanowiska, ale w naszym algorytmie junior musi mieć papierek"... no i przy okazji to bezmyślne tracenie potencjalnego kandydata
komentarz 8 kwietnia 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Wiciorny dobrze że wspomniałeś o tych botach. W sumie nawet o nich nie pomyślałem a autorowi pytania ta wiedza może się przydać. Jest to w sumei moja wina bo nie doprecyzowałem o co mi chodzi. Mówiąc "Wtedy wystarczy umieć się dogadać z ludźmi" miałem na myśli spotkanie się z nimi bez pośrednictwa formularzy.

Idziesz w ciemno  do firmy która rekrutuje i zostawiasz CVke osobiście. Gdy nie masz doświadczenia wydaje mi się że trzeba wykazać się zaangażowaniem bardziej. A gdy na rozmowie Ci nie pójdzie spytaj się zawsze co możesz poprawić i wróć za jakiś czas do tej samej firmy jeśli Ci zależy.

Ja próbowałem 3 razy dostać się do firmy w której obecnie pracuje. Wtedy miałem prace (chciałem ją tylko zmienić) więc mogłem na spokojnie się douczyć i próbować jeszcze raz. Wiem że niektórzy mają dziwne opory przed ponownymi rozmowami w tej samej firmie więc chciałem się tym podzielić.
komentarz 9 kwietnia 2022 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Albo opcja B

Do pierwszej pracy pójść gdziekolwiek, nawet najgorszy januszex, żeby tylko móc wpisać w CV że zarabia sie na klikaniu w komputer + dalsza nauka w wolnym czasie

Pierwsza praca nie musi być w idealnych warunkach, a te dziwne wymagania zazwyczaj są wymyślane dla osób szukających pierwszej pracy (bo jest ogromny spam cv i nie każda firma ma budżet na sprawdzanie wszystkich)

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 560 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2021 w C# przez K6857 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 785 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 728 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...