• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zacząłem programować, ale czy to dobry kierunek?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
232 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DrPepe Nowicjusz (170 p.)
zmienione kategorie 2 kwietnia 2022 przez ScriptyChris
Hej, programowanie póki co to zaspokojenie swojego hobby bo prowadzę działalność w ogóle w innej branży. Nie zmienia to fakt iż chcę tym na poważnie się zająć. Mój cel który sobie obrałem to stworzenie programu desktopowego który będzie miał połączenie z aplikacją webową i docelowo również z aplikacją na telefony smart. Zacząłem się szkolić, programować w C++ aby przyswoić zasady, działanie oraz myślenie w kodowaniu. Docelowo myślę o JS. Pytanie moje czy wg Was to dobry początek? Czy w JS połączę to wszystko razem?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Jeśli to ma być aplikacja sieciowa, to zacząłbym od Pythona lub Go.
komentarz 3 kwietnia 2022 przez DrPepe Nowicjusz (170 p.)
Chciałbym aby taki program mógł być zainstalowany na lokalnym komputerze - serwerze i to by była jego główna miejscówka, ale również można by było wejść na taki program poprzez sieć internetową lub/i aplikację android,  IOS.
komentarz 3 kwietnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Dziwne, bo pisałeś o komputerze typu desktop, a teraz piszesz o serwerze.

Tak czy siak, oba języki nadają się do zrobienia tego typu projektu. W C++ oczywiście też się da, ale dla początkującego to będzie bardzo problematyczne. Python ma prostą, acz nieco egzotyczną składnie, ma sporo wbudowanych bibliotek, w tym do sieci. Wydaje mi się, że na start nadaje się całkiem dobrze. Tylko pamiętaj, że to język skryptowy i jego wydajność jest mocno ograniczona.

Jeśli wydajność Pythona nie będzie wystarczająca, to możesz użyć wspomnianego Go - język zaprojektowany z myślą o pisaniu aplikacji sieciowych.

Zapomniałem, że jest jeszcze Java. Także ten... :)

To, jak różne programy będą się komunikować z twoim programem, to kwestia użytego protokołu sieciowego, a nie języka.
komentarz 4 kwietnia 2022 przez DrPepe Nowicjusz (170 p.)
Tak, desktopowe miałem na myśli lokalnie tak aby nie być zależnym od internetu aby pracować na nim jak również mieć możliwość połączenia się z systemem na wyjeździe.

Zacząłem uczyć się programowania w pythonie ale ktoś mi doradził że lepiej w JS to będzie a tak wogóle to żebym zaczął w C++ poznał metodykę... i tak znalazłem się w C++

stąd moje zapytanie.
komentarz 4 kwietnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Skoro zacząłeś uczyć się Pythona, to kontynuuj naukę i sprawdź, czy sprosta twojemu projektowi.
komentarz 4 kwietnia 2022 przez DrPepe Nowicjusz (170 p.)
Ok dzięki za odpowiedź i poświęcony czas :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 409 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez Sledziux Początkujący (250 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 591 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 245 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2015 w Offtop przez pjj Gaduła (4,330 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...