• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Drukarki w VLANie

+1 głos
674 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez LittleGoat Nowicjusz (180 p.)
zamknięte 3 kwietnia 2022 przez LittleGoat

Moja topologia to router on stick (1 router, 3 switche). Mam 6 VLANów jeden z nich ma „w sobie” tylko drukarki

Powyżej macie uproszczony schemat. I teraz mam zrobione subinterfejsy i w zasadzie każdy z vlanów się pinguje.

 

Co zrobić i najważniejsze JAK zrobić aby hosty z PC się nie widziały a widziały tylko hosta jako drukarke. Czyli VLAN 10 widzi VLAN 30 ale nie widzi VLAN 20 i VLAN 20 widzi VLAN 30 ale nie widzi VLAN 10

Z góry dzięki za pomoc

komentarz zamknięcia: Zaimplementowanie ACL rozwiązało mój problem

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 kwietnia 2022 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
wybrane 3 kwietnia 2022 przez LittleGoat
 
Najlepsza
Skonfiguruj access control list. dla każdego vlanu ustawiasz je w ramach SVI/subinterface.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 512 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez web Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 215 wizyt
pytanie zadane 11 września 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 986 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2023 w Sprzęt komputerowy przez KonDZIKs Bywalec (2,850 p.)

93,742 zapytań

142,678 odpowiedzi

323,299 komentarzy

63,326 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...