• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uruchamianie JavaScript z poziomu Aplikacji Javy.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
310 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2022 w Java przez persikk Obywatel (1,140 p.)
Witam

Moje pytanie brzmi następująco.

W jaki sposób za pomocą Javy mogę wykonywać kod JavyScript na stronie internetowej.

Przykładowe działanie:

1)uruchamiam program w javie, który otworzy przeglądarkę stronę np. google.pl

2) uzupełni poleć wyszukiwania wpisując tam jakąś frazę - np forum informatyczne

3) kliknie przycisk "szukaj w google".

 

Nie chodzi mi o  kod w javascript który to wykona, tylko o to w jaki sposób z poziomu javy uruchomić przeglądarkę + kazać jej wykonać dany kod(JavaScript) zapisany w stringu/pliku tekstowym.

Czyli po prostu mechanikę/procedury które umożliwią mi komunikację aplikacja ->przeglądarka  - będę mógł operować na przeglądarce przy pomocy javascriptu.
2
komentarz 24 marca 2022 przez Velta Maniak (52,010 p.)

Zapewne masz na myśli oprogramowanie automatyzujące operacje na przeglądarce pokroju Selenium.

komentarz 24 marca 2022 przez persikk Obywatel (1,140 p.)
Właśnie niby tak, ale nie do końca, chciałbym napisać sobie bota do gry przeglądarkowej, problem jest w tym że ta gra nie skupia się że w jednym oknie wykonuje się wszystkie czynności tylko cały czas przeskakuje się z jedej strony na drugą np. (Z karczmy do areny, rankingu itp.), dodatkowo te czynności mogą  być wykonywane w różnych odstępach czasowych, nie ma powiedziane że stale się coś ma wykonywać co np 15-20 minut, tutaj właśnie bym to ustawił w programie pod dane zapotrzebowanie w danym momencie.

 

Czyli w skrócie po prostu potrzebuje mechanizmu abym miał komunikację aplikacja javay - > przeglądarka(javascript)  

 

A z tego co o tym Selenium na szybko wyczytałem umożliwia mi to właśnie ustawienie danych automatów do przeglądarki ale nie jest to do końca elastyczne żebym mógł to dowolnie dostosować do siebie, a wolę pisać aplikację typowo pode mnie, studiuję informatykę więc też traktuję to jako naukę czegoś nowego i chciałbym napisać coś takiego od zera ;/
2
komentarz 24 marca 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)

A z tego co o tym Selenium na szybko wyczytałem umożliwia mi to właśnie ustawienie danych automatów do przeglądarki ale nie jest to do końca elastyczne żebym mógł to dowolnie dostosować do siebie, a wolę pisać aplikację typowo pode mnie, studiuję informatykę więc też traktuję to jako naukę czegoś nowego i chciałbym napisać coś takiego od zera ;/

Ale jeśli coś ma się zdarzyć automatycznie, to nie możesz tego zrobić inaczej niż programowalnie z frameworkiem. Nie bardzo rozumiem twoją idee ?
 

chciałbym napisać sobie bota do gry przeglądarkowej, problem jest w tym że ta gra nie skupia się że w jednym oknie wykonuje się wszystkie czynności tylko cały czas przeskakuje się z jedej strony na drugą np

napisanie bota to jest napisanie funkcji które wykonują takie działania własnoręcznie. W selenium możesz napisać spokojnie  

komentarz 24 marca 2022 przez persikk Obywatel (1,140 p.)
Dobra faktycznie, po głębszej analizie masz w stu procentach rację, wielkie dzięki !

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 24 marca 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
wybrane 24 marca 2022 przez persikk
 
Najlepsza
Cały opisany proces to tzw. automatyzacja, jest do tego specjalne narzędzie nawet. Nie potrzebujesz javascript- ale ale też masz to zapewnione jako JavaScriptExecutor
Ogólnie to robi się "w ramach automatyzacji testów" poczytaj o Selenium WebDriver i selenium WEB.
Ten pierwszy jest frameworkiem Javowym natomiast samo Selenium moze byc również wykorzystane przez Chrome- jako Extension.
Natomiast to nie tak że to framework dla Javy, ale ogólnie do automatyzacji również w C#
żródła :
https://www.selenium.dev/documentation/
https://www.browserstack.com/docs/automate/selenium/getting-started/java
Generalnie set up jest prosty jest tez fajny kontent na youtube
Tutorial z edu: https://www.youtube.com/watch?v=WzuJANOPLyQ&ab_channel=edureka%21

Generalnie pisanie bota to też pisanie w SeleniumHQ
https://www.selenium.dev/downloads/ - i o tym pisze tutaj nawet generalnie to typ programujesz funkcje operacyjne i automatycznie je uruchamiasz nawet w kontenerze albo api
Nawet pisząc bota nie z poziomu Javy, a "javascript" chociaż źle to ujmuje, ale idą twoim tokiem myślenia ( które jest błędne) to również robisz to procesem automatyzacji skryptów - to jaki język wybierasz to jest twoja sprawa, tak naprawdę nie manipulujesz kodem JS... tylko samą przeglądarką
samemu

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 248 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2021 w C i C++ przez persikk Obywatel (1,140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 684 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 654 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2016 w Java przez konradad Nowicjusz (180 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...