• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Baza danych do normalizacji

Aruba Cloud PRO i VPS, Openstack, VMWare, MS Hyper-V
0 głosów
81 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2022 w SQL, bazy danych przez xTMx3 Obywatel (1,570 p.)
edycja 20 marca 2022 przez xTMx3

Witam,

niedawno uczelnia dorzuciła mi do planu zajęć przedmiot "bazy danych", na którym będziemy korzystać z programu Oracle Data Modeler, który jest dla mnie całkowicie nowy i trochę trudno mi zrozumieć niektóre rzeczy w nim. 

Ostatnio dostałem ostatnio zadanie, aby przygotować kompletny projekt jakiejś wymyślonej bazy teleadresowej w rozbiciu do 3NF (3 postaci normalnej jeśli dobrze rozumiem), ustalić klucze główne i obce oraz zaprezentować relacje, a na końcu wskazać na tablicę główną i uzasadnić czemu akurat ta tablica jest według mnie tablicą główną. 

Mój problem jest taki, że pomimo tego iż znam "formułkę" czym jest ta 3NF, to kompletnie nie mam pojęcia, czy to co zrobiłem do tej pory jest zrobione poprawnie, a dodatkowo mam kompletną pustkę w głowie co mógłbym jeszcze dorzucić do tej bazy, bo wydaje mi się, że trochę mało mam tych tablic. Co do kwestii tej wspomnianej w poleceniu tablicy głównej, chciałem, aby była nią ta tablica o nazwie "Informacje", ale tutaj też nie przychodzi mi nic do głowy co powinienem w niej zamieścić poza tym, co już zrobiłem. 

Jako, że nie mam pojęcia w jaki sposób mógłbym przedstawić całość to załączam po prostu dwa ss'y które jakoś to przedstawiają (chyba), ale gdyby coś było nie tak i byłoby na nich za mało informacji, to z góry przepraszam i postaram się wtedy dorzucić to, czego brakuje. 

--

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 554 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2018 w SQL, bazy danych przez lewy Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 50 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 611 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2019 w SQL, bazy danych przez poldeeek Mądrala (5,990 p.)

90,400 zapytań

139,012 odpowiedzi

311,500 komentarzy

60,082 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...