• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Baza danych do normalizacji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
224 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2022 w SQL, bazy danych przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
edycja 20 marca 2022 przez xTMx3

Witam,

niedawno uczelnia dorzuciła mi do planu zajęć przedmiot "bazy danych", na którym będziemy korzystać z programu Oracle Data Modeler, który jest dla mnie całkowicie nowy i trochę trudno mi zrozumieć niektóre rzeczy w nim. 

Ostatnio dostałem ostatnio zadanie, aby przygotować kompletny projekt jakiejś wymyślonej bazy teleadresowej w rozbiciu do 3NF (3 postaci normalnej jeśli dobrze rozumiem), ustalić klucze główne i obce oraz zaprezentować relacje, a na końcu wskazać na tablicę główną i uzasadnić czemu akurat ta tablica jest według mnie tablicą główną. 

Mój problem jest taki, że pomimo tego iż znam "formułkę" czym jest ta 3NF, to kompletnie nie mam pojęcia, czy to co zrobiłem do tej pory jest zrobione poprawnie, a dodatkowo mam kompletną pustkę w głowie co mógłbym jeszcze dorzucić do tej bazy, bo wydaje mi się, że trochę mało mam tych tablic. Co do kwestii tej wspomnianej w poleceniu tablicy głównej, chciałem, aby była nią ta tablica o nazwie "Informacje", ale tutaj też nie przychodzi mi nic do głowy co powinienem w niej zamieścić poza tym, co już zrobiłem. 

Jako, że nie mam pojęcia w jaki sposób mógłbym przedstawić całość to załączam po prostu dwa ss'y które jakoś to przedstawiają (chyba), ale gdyby coś było nie tak i byłoby na nich za mało informacji, to z góry przepraszam i postaram się wtedy dorzucić to, czego brakuje. 

--

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 808 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2018 w SQL, bazy danych przez lewy Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 162 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,105 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2019 w SQL, bazy danych przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)

92,661 zapytań

141,557 odpowiedzi

320,000 komentarzy

62,028 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...