• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wieszający się laptop

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
243 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2022 w Sprzęt komputerowy przez eugi Użytkownik (570 p.)
Hej, od jakiegoś czasu mój laptop zaczął się wieszać.
Problem zazwyczaj występuje w momencie podnoszenia/poruszania laptopem np. w celu przemieszczenia się. Na widowsie kończy się bluescreenem, na linuxie po prostu się zawiesza i jedyna możliwość to restart. Jeśli chodzi o restart to na początku działało, z czasem nawet to nie pomagało i zaczęła migać dioda informująca o błędzie (nie można było go uruchomić). Na ten moment to co odkryłem to to, że w momencie zawieszenia można go wyłączyć, wymontować ram i zamontować z powrotem (zawsze to pomaga). Przeprowadziłem testy diagnostyczne na RAMie (memtest86 trwający 4 godziny nie pokazał żadnego błędu), na windowsie test pamięci też  nic nie wykazał. Przeprowadziłem również testy dysku i też nie wykazało błędów.
Czy ktoś wie jaka może być przyczyna występujących problemów?
Laptop dell latitude 7490, z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 marca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Prawdopodobnie podczas przenoszenia laptopa wygina się obudowa (a z nią płyta główna) na tyle mocno, że być może któraś z taśm się wypina nieco z gniazda powodując zawieszenie się komputera. To wariant optymistyczny, bo wystarczy wszystkie taśmy i kable podopinać. A pesymistyczny to ten, że coś się od tego wyginania odlutowało, np. nóżka któregoś z gniazd.
komentarz 20 marca 2022 przez eugi Użytkownik (570 p.)
No niestety taśmy i kable podopinałem, dzięki za odpowiedź
komentarz 20 marca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Jeśli nie masz żadnego skilla elektronicznego, oddaj laptopa do serwisu. Nic tu sam nie zrobisz.
0 głosów
odpowiedź 23 marca 2022 przez COVSSIN Nowicjusz (220 p.)
W Dellach jest coś takiego jak Free Fall Sensor. Znajdź go w Menedżerze urządzeń i wyłącz
komentarz 23 marca 2022 przez eugi Użytkownik (570 p.)
Co to dokładnie ma na celu?
komentarz 23 marca 2022 przez COVSSIN Nowicjusz (220 p.)
Odcina zasilanie od istotnych komponentów kiedy wykryje ruch komputera. wyłącz to i sprawdź czy problem nadal wystepuje

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 221 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez oscarzasty Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 297 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Xcvbnm Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 255 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez modzeles Nowicjusz (140 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...