• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Modernizacja laptopa - podejscie akademickie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
252 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2022 w Sprzęt komputerowy przez DLFDL Początkujący (270 p.)

Witam,

Mam do napisania wypracowanie związane z modernizacja i naprawa komputera, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc i rady dotyczące postepowania i naprawy istniejących problemów.

 

Jesteś obecnie zatrudniony w wiodącej firmie usług naprawy i konsultacji. Klient zażądał wsparcia podczas rozwiązywania problemów z laptopem. Poniższe informacje są znane:

 

4-letni laptop / 100 GB tradycyjne HDD / Windows Vista / 4 GB pamięci RAM

 

Następujące problemy występują:

• Powolna wydajność w uruchamianiu i normalnym użytkowaniu.

• Powszechnie występujący BSOD

• HDD wydaje się być przepracowany i pozbawiony wolnej przestrzeni.

• Kilka urządzeń nie jest rozpoznawalnych: kamera internetowa, podkładka dotykowa (touchpad ), mikrofon, port USB3.

 

Podaj swoje zalecenia klientowi w oparciu o powyższe informacje, aby rozwiązać występujące problemy i poprawić ogólną wydajność urządzenia. Ponadto zakup nowego laptopa nie jest możliwy, ale aktualizacja poszczególnych komponentów jest wykonalna i modyfikacje zarówno sprzętu jak i oprogramowania (HW / SW) są dozwolone z istniejącym urządzeniem.

Dodatkowo można również dostarczyć zrzuty ekranu pokazujące rozwiązywanie problemów lub narzędzi zalecanych do obsługi odpowiedzi.

 

komentarz 18 marca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

4-letni laptop / 100 GB tradycyjne HDD / Windows Vista / 4 GB pamięci RAM

Z takimi parametrami to chyba 14-letni :P

komentarz 18 marca 2022 przez DLFDL Początkujący (270 p.)
Co najmniej, ogólnie beka z tego, ale cóż zrobić takie zadanie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 marca 2022 przez danehcan Obywatel (1,170 p.)

Cześć.

Moje pomysły na ten problem.

• Powolna wydajność w uruchamianiu i normalnym użytkowaniu.:

wymiana hdd na ssd , jeśli nie to format systemu.

HDD wydaje się być przepracowany i pozbawiony wolnej przestrzeni: 

to pierwsze jest możliwe ale aby drugie to nie sądze (mam laptopa dzie hdd wogóle nie ma miejsca jest prawie na ścisk i chodzi nieźle 20 sek. się laptop uruchamia z aplikacjami w startup).

Na ukochanego bluescreen jest jeden sprawdzony sposób format i tylko to.

 Kilka urządzeń nie jest rozpoznawalnych: kamera internetowa, podkładka dotykowa (touchpad ), mikrofon, port USB3:

Ja bym radził zrobić linuxa na pendrive i zobaczyć czy będą działać jeśli nie to dalej będzie trzeba szukać usterki

Jeszcze jedno może zamiast visty może xp lub linux np. ubuntu lub kali.

Z wypracowań nie jestem dobry więc tylko podałem sposoby których ja używam.

komentarz 18 marca 2022 przez DLFDL Początkujący (270 p.)

Dziękuję bardzo za odpowiedz, ciekawe sugestie które wezmę pod uwagę, aczkolwiek mam zastrzeżenie do

"Ja bym radził zrobić linuxa na pendrive i zobaczyć czy będą działać jeśli nie to dalej będzie trzeba szukać usterki"

wydaje sie to bardzo rozsądne podejście do problemu, ale chyba nie mam możliwości korzystania z portów usb

"Kilka urządzeń nie jest rozpoznawalnych: kamera internetowa, podkładka dotykowa (touchpad ), mikrofon, port USB3"

komentarz 18 marca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Na ukochanego bluescreen jest jeden sprawdzony sposób format i tylko to.

I co to da, gdy powodem BSOD-a jest uszkodzony sprzęt? Powodem wywrotki systemu nierzadko są wadliwe sterowniki, więc może zamiast rwać się do reinstalacji systemu zacząć od zainstalowania nowszych sterowników (lub starszych - też tak bywa).

ubuntu lub kali.

Jest tyle dystrybucji typowo desktopowych dla zwykłego użytkownika, a Ty proponujesz Kali Linux. Why?

komentarz 22 marca 2022 przez danehcan Obywatel (1,170 p.)

 

I co to da, gdy powodem BSOD-a jest uszkodzony sprzęt? Powodem wywrotki systemu nierzadko są wadliwe sterowniki, więc może zamiast rwać się do reinstalacji systemu zacząć od zainstalowania nowszych sterowników (lub starszych - też tak bywa).

 BSOD to objaw poważnego błędu systemu operacyjnego Microsoft Windows lub uruchomionej w nim aplikacji lub sprzętu

Umnie ten sposób po prostu działał ale są tak jak powiedziałeś może być winna sprzętu najczęściej ramu lub dysku ja BSOD zawsze miałem na starym kompie z hdd na ssd ani razu. 

Ale reinstalka win nie zaszkodzi tak dla profilaktyki moim zdaniem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 282 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,013 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...