• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed [ESP32 C++] Wczytywanie większego pliku niż przestrzeń pamięci ram

Object Storage Arubacloud
0 głosów
305 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2022 w C i C++ przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
zamknięte 12 maja 2022 przez Marak123

Witam smiley

Mam esp32 i robię automatyczną aktualizację która będzie pobierała się z githuba tylko że mam mały problem z pobraniem tej aktualizacji ponieważ aktualizacja firmware ma ponad 200KB  i to zmieszczę jeszcze w pamięci ram esp32 która ma 512KB ale aktualizacja SPIFFS ma prawie 1,5MB i tej aktualizacji nie zmieszczę w pamięci ram nie mam pomysłu jak mogę automatycznie aktualizować firmware i SPIFFS pomimo tak wielkiego rozmiaru aktualizacji. Ma ktoś jakiś pomysł jak można dokonać aktualizacji(pobrać aktualizacje z githuba) tak aby aktualizacja wykonała się poprawnie i w pełni?

Dodam jeszcze że używam SPIFFS do przechowywania plików strony internetowej i co najmniej połowa jest zajęta. A druga rzecz to to że z githuba pobiera się object json który ma w sobie kontent danego pliku i dodatkowe dane więc nie mogę bezpośrednio przekierować strumienia odpowiedzi githuba do update, ponieważ najpierw muszę odczytać kontent z obiektu. 

Link do firmware na githubie: https://api.github.com/repos/Marak123/test/git/blobs/2bb634589ee96ca188f262702b16ef66019bab2b

komentarz zamknięcia: Brak pomysłów jak można by było to zrobić

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 marca 2022 przez danehcan Obywatel (1,170 p.)
Ja team nigdy aktualizacji esp nie robiłem. Kupuje (esp) w od razu program wgrywam nigdy nawet nie słyszałem aby ktoś je aktualizował. W esp8266 kiedyś się instalowało bootloader ale teraz nie potrzeba
komentarz 18 marca 2022 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
No spoko ale w moim projekcie który nie jest tworzony dla samego siebie potrzebuje aktualizacji aby za każdym razem nie pisać do tej osoby i aby nie musiała ona ręcznie instalować dodatkowym funkcji (aktualizacji).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 370 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2021 w C i C++ przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 302 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2022 w Mikrokontrolery przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 254 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2021 w C i C++ przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...