• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk SSd do PC-ta

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
381 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2022 w Sprzęt komputerowy przez Adrian Suchon Użytkownik (710 p.)
Witam serdecznie, mam kilka pytań, odnośnie zakupu dysku SSD do PC-ta.

1) Czy moja płyta główna może nie obsugiwać takiego dysku?
    1.1 Aktualnie mam dysk HDD 3,5 podłączony za pomocą interfejsu SATA może SATA 2... nie wiem jaka jest różnica i jak to sprawdźić.
    1.2 Czy kupując dysk SDD SATA 3. będzie on działać? Czy może muszę kupić taki z interfejsem SATA lub SATA

2) Dysków SDD 3.5 nie ma na rynku. Czy mogę zastosować dysk 2.5.

 

Pozdrawiam Adrian

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 marca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
wybrane 16 marca 2022 przez Adrian Suchon
 
Najlepsza

nie wiem jaka jest różnica

W prędkości przede wszystkim.

jak to sprawdźić.

W specyfikacji komputera/płyty głównej.

Czy kupując dysk SDD SATA 3. będzie on działać?

Tak. SATA ma zachowaną kompatybilność wsteczną. Dysk SATA3 będzie działać z SATA1 lub 2, tyle że przepustowość będzie mniejsza.

Czy może muszę kupić taki z interfejsem SATA lub SATA

...albo SATA :)

Czy mogę zastosować dysk 2.5.

Tak.

0 głosów
odpowiedź 15 marca 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,190 p.)

Cześć!

1. Obsłuży, spokojnie.
1.1 Wpisując model płyty głównej w google, znajdź specyfikację tam powinno pisać.
1.2 Sprawdź sobie ten link wyjaśni Ci różnicę :)

2. Możesz, 2.5" a 3.5" to różnica wielkości, ale zainteresuj się czy Twoja obudowa ma odpowiednie mocowania do tego rodzaju dysków.

komentarz 16 marca 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Są dostępne odpowiednie sanki umożlwiające zamontowanie dysku 2.5 w miejsce przeznaczone na dysk 3.5.

Dyski SSD są lekkie, często plastykowe, nie wibrują, w sumie można je zamontować na 1 śrubkę/trytytkę do byle czego.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 159 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2022 w Sprzęt komputerowy przez epicmenpl2 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 311 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Dani3l Bywalec (2,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 104 wizyt
pytanie zadane 23 września 2023 w Sprzęt komputerowy przez Kewin1994 Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...