• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Publiczny a zewnętrzny adres IP

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
512 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez peleni Nowicjusz (230 p.)
Witam, mam pytanie, a mianowicie, czy publiczny adres IP i zewnętrzny adres IP to synonimy? oznaczają to samo? jeśli nie to prosiłbym o przedstawienie różnic pomiędzy tymi adresami (albo linka do jakiegoś artykułu, ja nic nie znalazłem)

pozdrawiam
1
komentarz 15 marca 2022 przez VBService Ekspert (251,210 p.)
edycja 15 marca 2022 przez VBService

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 marca 2022 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
wybrane 15 marca 2022 przez peleni
 
Najlepsza
To zależy :)

Adres publiczny to adres IP dostępny w Internecie. Adres zewnętrzny to adres, który masz na interfejsie/porcie w stronę swojego dostawcy usług.
komentarz 14 marca 2022 przez peleni Nowicjusz (230 p.)
czyli, jak rozumiem, mając tylko zewnętrzny adres IP nie mogę mieć jakiegokolwiek serwera (www, ftp) który by dystrybuował swoje usługi poza siecią lan, tak?
komentarz 14 marca 2022 przez kolmipilot Obywatel (1,570 p.)
musisz ustawić na routerze przekierowywanie portów, obejrz filmy kanał pasja informatyk sieci komputerowe
komentarz 14 marca 2022 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)

@peleni, Musisz mieć publiczny zewnętrzny adres, który nie jest NAT-owany przez Twojego dostawcę internetu.

1
komentarz 15 marca 2022 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
W skrócie:

publiczny = zewnętrzny,

prywatny = wewnętrzny
komentarz 15 marca 2022 przez peleni Nowicjusz (230 p.)

@kolmipilot, oglądałem tę serię. Ogólnie to ma taką dziwną sprawę, że np. nie mogę połączyć się przez SSH (albo cokkolwiek innego) poza siecią lokalną, mimo przekierowania portów. pingi na zewnętrzne IP też nie działają

+1 głos
odpowiedź 14 marca 2022 przez kolmipilot Obywatel (1,570 p.)
tak

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 464 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Mateusz Mariasik Początkujący (330 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,400 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 593 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Haxiu Nowicjusz (190 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...