• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przeniesienie poczty na inny hosting, obecny wygasa dziś

Object Storage Arubacloud
0 głosów
161 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2022 w Hostingi, domeny, usługi przez Artur Koniec Gaduła (3,680 p.)
Witam wszystkich. Mój klient ma ciekawy problem. Posiada on domenę + hosting na az.pl. Problem że używa tylko poczty, biuro@domena.pl. A za hosting płaci rocznie 550zł. Kompletnie bez sensu, prawda? Z tego co rozumiem to poczta jest zintegrowana z domeną, a wiadomości przychodzące na tej poczcie są zapisywane na serwerze hostingowym. Cena domeny w az.pl klientowi odpowiada. Dzwoniłem do az.pl, potwierdzili mi że nie będzie dostępu do poczty jeżeli zrezygnuje z hostingu.

Myślałem aby kupić hosting u innego usługodawcy, zmienić DNSy domeny na niego, a obecne wiadomości przenieść np. przez https://imapsync.lamiral.info/X/

Zadziała to w ten sposób? Hosting wygasa...dziś. Bardzo proszę od odpowiedź

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 12 marca 2022 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Ile kont pocztowych, jaka pojemność? Szczerze powiedziawszy, nie ufałbym narzędziom trzecim w tym zakresie. Miej na uwadze, że migrację musisz wykonywać podwójnie, to jest z jednego serwera na drugi, a później na konkretne konto — chyba że masz opcję przeniesienia konta na adres serwera, ale to nie jest zawsze możliwe. Jeżeli klient korzysta z protokołu POP3 to nie ma też takiej spiny, wiadomości i tak ma lokalnie.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy współpracowałem z hostingami w zakresie przenoszenia i kont i to chwilę trwało... dzień to może być mało na podjęcie jakichkolwiek działań.
komentarz 12 marca 2022 przez Artur Koniec Gaduła (3,680 p.)
Jasne, rozumiem. Domena jest jeszcze na tydzień, więc adresu nie straci. Co do hostingu, no cóż, pewnie wyjdzie na to że będzie musiał zapłacić. Pewnie nawet jak się spóźni to będzie opcja by to dalej przedłużyć. Dzięki śliczne za odpowiedź

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 607 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 227 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 423 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2017 w Offtop przez wxa123 Użytkownik (680 p.)

92,674 zapytań

141,576 odpowiedzi

320,046 komentarzy

62,038 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...