• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"Techniczna" rozmowa rekrutacyjna, czego się spodziewać?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
214 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
Hej wszystkim!

Piszę tutaj ponieważ potrzebuję waszych porad. Mianowicie chodzi o to, że aplikowałem w kilku firmach na stanowiska mid front-end developera. Pierwsze etapy rekrutacji przeszedłem bez problem, a w wkrótce będę miał kolejne etapy które są bardziej "techniczne". I teraz się zastanawiam czy jest techniczna rozmowa rekrutacyjna i jak się na nią przygotować? Jako, że aplikowałem na stanowisko React developera, myślałem przejrzeć jeszcze raz całą dokumentację etc. Z drugiej strony, mój znajomy mówił, że rozmowy techniczne polegają na tym, aby poznać metodę pracy, zastosowania techniczne itp. Powiedział także, żebym się nie obawiał pytań typowych dla dużych firm gdzie robią jakieś logiczne pułapki itp. Pracowałem wcześniej w zawodzie, ale nie były to typowo firmy IT, tylko np. jakieś drobne biznesy które potrzebowały informatyka / informatyków. Teraz będę skonfrontowany z "prawdziwą" firmą IT

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 marca 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
edycja 11 marca 2022 przez Wiciorny

wszystkiego, serio: :) to jest tylko kwestia rekruter- tego  jak traktuje kandydatów, czego oczekują, no też jaki ma tupet.
na pewno pojawia się podstawowe pytania w zakresie twoich technologii i jakieś proste zadanie algorytmiczne, ale może być dużo ;] ...
Pewnie też pojawią się pytania programistyczne: czyli SQL- bazy danych, bo z tym się pracuje, więc jakieś zapytania, jak pobrać dane etc.

 Z drugiej strony, mój znajomy mówił, że rozmowy techniczne polegają na tym, aby poznać metodę pracy, zastosowania techniczne itp

No nie rozmowa techniczna to rozmowa jedna z najważniejszych:  pytania o język, zadania etc. więc to jest najtrudniejszy etap- pytania o samą sematyke języka typowe definicje, czemu cos się używa, frameworki, adnotacje, zależności ... dodatkowo zadanie np jakaś implementacja algorytmu przeszukiwania, sortowania, albo coś poważniejszego  
np. pytania czym jest "hook" kiedy sie stosuje dlaczego, jakie mamy typy zmiennych,  które są obiektowe, które prymitywne, pewnie coś w  zakresach  javascript: np. czym jest hoisting, czym rózni się var- vs let - vs const, co to jest dopełnienie funkcji czym są funkcje asynchroniczne, callbacki ... 

co to są funkcje czyste, albo czym jest funkcja wyższego rzędu - jak wygląda map/reduce/ albo pytania o kolekcje danych. 

Powinieneś takie rzeczy wiedzieć w sumie biorąc pod uwagę, że zajmujesz się tym językiem to czego się spodziewać. 
Zapraszam do lektury : 
https://bulldogjob.pl/articles/1207-rozmowa-techniczna-czyli-jaka

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 2,099 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 11,041 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2016 w Offtop przez tetriss Obywatel (1,710 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 230 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,454 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...