• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Używany Laptop HP Proszę o rade.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
246 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2022 w Sprzęt komputerowy przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Witam serdecznie wszystkich czytających otóż mam taki dylemacik znajomy ma na zbyciu swojego starego laptopa czyli:

Hp EliteBook 840 G2

Laptop ma w sobie:

Procesor: intel i5 5200 albo 5300u dokładnie nie pamietam.

Ram: 8GB

Dysk: 120gb ale HDD

Grafika zintegrowana: Intel HD graphics 5500

I moje pytanie brzmi czy opłacało by się kupić taki laptop za 350/400zł bo tyle mniej wiecej chce.

I włożyć do niego jeszcze jedna kość ram 8GB czyli będzie miał 16GB ram dysk jest mały i jeszcze to hdd tak myślałem żeby dokupić do niego SSD 120GB na sam system ponieważ posiadam osobny jeszcze 1TB HDD do laptopa bym włożył dwa 120GB ssd na sam system a ten HDD na wszystkie inne pliki.

No karty graficznej nie wymienie na inna bo zintegrowana a nie wiem czy można tam wsadzić jakaś wgl.

Doradźcie mi coś czy kupować taki sprzęt i za te 250zł go ulepszyć trochę czy dać sobie spokój i kupić coś nowego a nie chce też wydawać na laptopa 2-3 tyś ponieważ nie gram za duzo a max ile moge wydać to tak 1000-1200zł na sprzęt.

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.
komentarz 12 marca 2022 przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
przeniesione 17 marca 2022 przez Arkadiusz Waluk
A tak z ciekawości zapytam znacie jakiś przyzwoity laptop na którym można w coś pograć jeszcze tak za kwotę 1500 - 2000zl max?

Czy za taką kasę lepiej nie kupować laptopa i zostać przy tym elitebook?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 marca 2022 przez Krzysztofs1234 Użytkownik (890 p.)
Dzień dobry.

Cena jest niezła. Nie sprawdzałem, ale obawiam się, że 3 dysków na raz Pan nie włoży. Najlepszy byłby 1 SSD, na którym pomieściłyby się wszystkie potrzebne rzeczy. Pyta Pan, czy się opłaca, ja powiem, że stosunek cena do wydajności jest w porządku, natomiast nie wspomniał Pan o swoich potrzebach. Proszę dopisać, do czego konkretnie ma być laptop używany.
komentarz 10 marca 2022 przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
przeniesione 10 marca 2022 przez Arkadiusz Waluk
Obecnie jest jeden dysk HDD 120gb chce go wywalić i wsadzić jeden ssd 120gb na system a drugi  1T HDD na inne smieci bo wejścia są na ssd taka płytka i na HDD.

Laptopa używam do wszystkiego ważne żeby szybko chodził jakby gry te starsze mi chodzili w miarę fajnie to będzie ok ale na tej karcie graficznej zintegrowanej raczej nie pogram ale takie mmorpg to większość powinien w miarę pociągnąć.

Bo jakbym go wziął za te 350zl powiedzmy i kupił dysk ssd 120gb do tego 8gb ram to będzie 16 wydam max 300zl tylko czy opłaca się w ten sprzęt inwestować cokolwiek czy już lepiej kupić jakiś inny nowy.

 

Bo najtańsze laptopy jakie widzę to 1300-1500zl a sprzęt tam podobny Ramu mniej itp dlatego nie wiem co robić w takiej sytuacji.
1
komentarz 10 marca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Dyskusje na tym forum prowadzimy w komentarzach. Przenieś ten post do komentarza odpowiedzi @Krzysztofs1234 (dostanie powiadomienie).

0 głosów
odpowiedź 10 marca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Cena wydaje się dobra, bo na allegro ten model stoi po ~950zł.

Ciekawe dlaczego chce tak mało.
komentarz 10 marca 2022 przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Złożył sobie jakiegoś innego kompa skrzynkę nie wiem.

To mówicie brać i ulepszyć go trochę tak jak mówię dołożyć 8 ram jeszcze i dysk ssd 120gb na system 1 tera zostanie na resztę.
komentarz 10 marca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
No za tę cenę bym brał (pod warunkiem, że nie miał jakichś grubszych napraw typu wymiana/reballing CPU/GPU).
komentarz 10 marca 2022 przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
edycja 10 marca 2022 przez I3obaSeK
Ok to wezmę go i trochę ulepszę a tak zapytam jeszcze czy w nim bo na laptopach zbytnio sie tak nie znam czy da sie do niego wsadzic jakiś nowszy procesor tam jest i5 bo wtedy bym jeszcze go wymienił na szybszy zeby mieć taka mała "rakietke"

A ten mój upgrade tzn dołożyć ramu i dysk SSD ma sens tak według was ?

Bo karty graficznej tam nie wcisnę nawet chyba nie ma slotu żadnego dlatego pozostaje mi tylko ta zintegrowana.

A i chciałbym się jeszcze zapytać bo w tym laptopie jak widziałem jest dysk ssd tzn taka płytka jakby niżej jest wejście na HDD a wyżej taka płytka ssd napisane jaki to jest typ dysku kojarzycie coś?
komentarz 11 marca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Innego procesora (raczej) nie wstawisz, bo te współczesne laptopy mają wlutowane procesory na stałe.

Zamiana HDD na SSD dla systemu zawsze ma sens.

jaki to jest typ dysku kojarzycie coś?

M.2

0 głosów
odpowiedź 13 marca 2022 przez Michał Cholewczyński Nowicjusz (200 p.)
Laptop do pracy jak najbardziej okej. Zamiana na SSD to dobry pomysł. Naprawdę dobra cena. Jeżeli Pan nie gra to będzie dobry laptop, który wystarczy na jakiś czas. 2 dysków na pewno Pan tam nie wsadzi. Można zainwestować w zewnętrzny 1TB na USB. Karta graficzna tutaj jest zintegrowana w procesorze więc nie da się wymienić. A do jakiej pracy będzie Pan go urzywał? MS Office czy jakieś bardziej zaawansowane programy do montażu czy grafiki?
komentarz 14 marca 2022 przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Ogólnie do wszystkiego nawet żeby pograć w mało wymagające gry.

A tak zapytam czemu tam nie wsadze dwóch dysków?

Bo jest tam 120gb wsadzony ale HDD a wyżej mam miejsce na dysk SSD to nie mogę mieć SSD powiedzmy na system a HDD na inne pierdoly?
komentarz 16 marca 2022 przez Michał Cholewczyński Nowicjusz (200 p.)
Nie jestem pewien, ale nie ma po prostu miejsca. A o jakie konkretnie gry chodzi?
komentarz 17 marca 2022 przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
edycja 17 marca 2022 przez Arkadiusz Waluk
Są dwa miejsca ssd m.2 i normalny HDD.

Gry no nie wiem mafia jedynka, metin2, jakieś takie starsze warraft 3 bo nie wiem czy coś lepszego na tym pójdzie tam mam w pamięci karty niby że 4gb ma.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 253 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 282 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez Raelo Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,260 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...