• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapisywanie konkretnej części skoroszytu w Excelu jako plik txt

Object Storage Arubacloud
0 głosów
110 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Qwerty126 Nowicjusz (150 p.)
edycja 9 marca 2022 przez Qwerty126
Witam!

Mam nadzieję, że wybrałem odpowiednią kategorię, mianowicie chciałbym się od was dowiedzieć czy istnieje możliwość zapisania w Excelu tylko konkretnej części skoroszytu jako plik txt którego dane będą się aktualizować wraz z wprowadzeniem i zapisaniem zmian w głównym pliku excela?

Przykładowo mam jeden skoroszyt z trzema arkuszami (1 arkusz - główna a'la baza danych zrobiona w PowerQuery zawierająca grafik do pracy dla dwóch konkretnych osób(X i Y), 2 arkusz - podtabela z zastosowanym filtrem wyświetlającym zmiany tylko osoby X aktualizująca się wraz z wprowadzeniem zmian w głównej tabeli (w arkuszu1), 3 arkusz -  to samo co w drugim arkuszu tylko dla osoby Y)

Potrzebuję teraz dane z arkusza 2 i 3 zapisać w osobnych plikach tekstowych które wraz ze zmianami wprowadzonymi w arkuszu 1 się zaktualizują.

Mam nadzieję, że wszystko należycie wytłumaczyłem, pozdrawiam wszystkich i liczę na jakąkolwiek pomoc z waszej strony :)
komentarz 12 marca 2022 przez VBService Ekspert (253,280 p.)

Może nie do txt, ale ...

Export to csv from Power Query

... może naprowadzi Ciebie na rozwiązanie.

 

 

P.S  Connect to local text/CSV file from Power Query Desktop

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 17 marca 2022 przez icytower Bywalec (2,110 p.)
ja bym napisal skrypt,  ktory wyciaga dane z tych zakladek i je wrzuca do csv. i skrypt na przyklad odpala sie codziennie o godzinie 01:23

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
pytanie zadane 8 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 141 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...