• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Acer Aspire Switch 10 SW5-011 Windows 10 64 bit

Object Storage Arubacloud
0 głosów
563 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2022 w Systemy operacyjne, programy przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)
zamknięte 8 marca 2022 przez ZielonyWeWszystkim

Witam (a raczej dobry wieczór) 

Mam dosyć niby proste ale też dziwne pytanie, ponieważ nie dawno odkupiłem laptopa (Acer Switch 10 SW5-011) i wszystko po kupieniu było okej (bo kupiłem go za dosyć śmieciową cene z powodu uszkodzenia matrycy) i dalej jest okej, tyle że zacząłem trochę grzebać i zobaczyłem w ustawieniach że ten laptop ma procesor 64 bitowy a system 32 bitowy i powiedziałem sobie dobra to jak to ma procesor 64 bitowy to zainstaluje tu 64 bitowy system co się będę męczyć na 32 bit..... no i się trochę zdziwiłem, pendriva zrobiłem normalnie bez problemu ale przy starcie laptopa z USB (przy 64 bitowym obrazie systemu na USB) wywala mi błąd z UEFI ia32 że nie może znaleść tego pliku 

efi/boot/bootia32.efi

Polatałem trochę po forach i ludzie pisali że to wina UEFI które jest 32-bitowe i dlatego nie może wczytać pliku 64 bitowego.

Pytanie jest moje takie czy da się jednak zainstalować ten system 64 bitowy czy sobie odpuścić i zostawić Windowsa 8.1 x86 i się nie męczyć.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi :D 

komentarz zamknięcia: Dostałem odpowiedź na pytanie :D
komentarz 8 marca 2022 przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)
8.1 to samo?
komentarz 8 marca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Ósemce bliżej do siódemki niż dziesiątki. Tym bardziej, że masz teraz 32-bitową wersję, a ta ma mniejsze minimalne wymagania dotyczące RAM-u (1GB).
komentarz 8 marca 2022 przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)
Czyli tak jak myślałem nie opłaca się kombinować :/ A kij w to zostawie go na tej 8 32 bit niech se leży może się przyda kiedyś
komentarz 8 marca 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Póki co Win8.1 ma wsparcie do 2023, później to może jakiś lekki Linux, chociaż powiedzmy sobie szczerze - przy takiej konfiguracji nie poszalejesz ;)
komentarz 8 marca 2022 przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)
Nie no wiesz tego raczej używam jak gdzieś jadę, tak to mam swój komputer na miejscu więc orientowałem się że nie bardzo będę mógł na nim poszaleć  Nie wiedziałem po prostu co z tym UEFI że nie mogę 64 zainstalować.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 579 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 365 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 542 wizyt

92,563 zapytań

141,413 odpowiedzi

319,590 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...