• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pobieranie zawartości dokumentu w PX

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
291 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2022 w JavaScript przez Patyczakus Nowicjusz (190 p.)

Witam, przychodzę z pytaniem jak mogę pobrać wartość dokumentu w px. Zamierzam przerobić po raz trzeci swą stronę internetową (ala pocztówka) i chciałbym dodać możliwość strony internetowej na telefon (więc nie wiem, czy kategoria oraz tagi są poprawne)

Specjalnie jest dana kategoria JavaScript, więc komentarze typu: "a nie możesz zrobić w CSS?" będą ignorowane.

O co mi dokładnie chodzi? Otóż jeżeli wartość w px będzie mniejsza/równa 500px, to wtedy dodaje do tagu <body> klasę "phone". Najlepiej, aby był pisany w czystym JS-ie, w ostateczności jQuery lub coś innego. Będę wdzięczny! laugh

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 5 marca 2022 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Specjalnie jest dana kategoria JavaScript, więc komentarze typu: "a nie możesz zrobić w CSS?" będą ignorowane.

Nie rozumiem skąd niechęć do użycia CSS, co wydaje się dość naturalne w takiej sytuacji, ale jak wolisz.


Możesz użyć metody matchMedia i property matches na zwróconym przez nią obiekcie, żeby sprawdzić czy dokument spełnia podane media query i wtedy nadać odpowiednią klasę. Przykład:

const mqList = window.matchMedia('(max-width: 500px)'); // ustaw regułę

if (mqList.matches) { // sprawdź czy reguła jest spełniona
  document.body.classList.add('phone'); // nadaj klasę
}

 

komentarz 5 marca 2022 przez Patyczakus Nowicjusz (190 p.)
Dziękuję za odpowiedź

A co do CSS - @media nie działa u mnie najlepiej, więc jest spowodowane użyciem JS-a. Jeszcze miałem plan oddzielenia poszczególnych elementów, a klasą według mnie łatwiej zrobić.

Ale każdy ma swe koncepcje i swe pomysły, nie można komuś też za dużo narzucać.
komentarz 5 marca 2022 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

A co do CSS - @media nie działa u mnie najlepiej

Może więc najpierw spróbuj rozwiązać ten problem, a dopiero potem szukaj rozwiązania na około? ;) Twoja obecna sytuacja wygląda mi na tzw. problem XY.

komentarz 5 marca 2022 przez Patyczakus Nowicjusz (190 p.)

Jak można przeczytać ze strony:

After much interaction and wasted time, it finally becomes clear that the user really wants help with X, and that Y wasn't even a suitable solution for X.

Jest to fałszem, Y (czyli wersja z JS-em) jest dla mnie odpowiednia. Fakt, da się zrobić w CSS (inaczej X), ale chyba wolę mieć oddzielną klasę od tego niż podpinać @media i tylko się zastanawiać, czy będzie wszystko dobrze. Ale wezmę i spróbuję też i z rozwiązaniem tego problemu.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 163 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 156 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2019 w Urządzenia mobilne przez Pieseł_15 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 567 wizyt
pytanie zadane 17 lutego 2016 w PHP przez jk_kord Bywalec (2,950 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...