• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przerwanie połączenia FTP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
318 wizyt
pytanie zadane 3 marca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Jakub Świniarski Początkujący (260 p.)
edycja 3 marca 2022 przez Jakub Świniarski
Hej,

mój problem polega na tym, że chce przerzucić plik ok. 2.5GB z klienta (Windows Server 2012) na server (Windows Server 2016)  na którym jest FileZilla przez FTP, jednak po jakimś czasie wyskakuje błąd, że nie mam uprawnień i, że połączenie z serwerem zostało zresetowane. Dziwne to jest, ponieważ poświadczenia są prawidłowe, a czas zerwania połączenia jest różny, czasem prześle 1GB, czasem 2GB, a raz udało się przesłać cały plik. Prędkość przesyłania jest okolo 2MB/s. Wszystkie limity czasowe na FileZilli są ustawione na max ( 9999s ~~ 2,5h). Dodatkowo inni klienci mogą poprawnie przesłać pliki nawet większe. W Firewall'u też są pootwierane potrzebne porty. Pomyślałem, że może być problem z dostępem do folderu na który klient ma przerzucić plik, albo niekiedy klient chce zmodyfikować plik w czasie przesyłania, ale ma uprawnienia do zapisywania, odczytywanie i modyfikacji - tylko nie do usuwania. Dodatkowo jak chce przesłać plik przez \\xxx.xxx.xxx.xxx\c$ - w tym wypadku na inny komputer to udało się poprawnie.

Jakieś pomysły?

Z góry dzięki.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 marca 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,350 p.)
Zamontowanie dysku jako sieciowy, skopiowanie pliku, odmontowanie?
komentarz 4 marca 2022 przez Jakub Świniarski Początkujący (260 p.)
Taka opcja odpada, ponieważ mam na kliencie usługę która przesyła pliki co kilka dni przez FTP. Jak już wspomniałem, na innych klientach działa to poprawnie nawet dla większych plików, a tutaj połączenie się zrywa jakimś czasie (za każdym razem innym). Czy może to być wina routera? Chociaż łączenie z klientem przez zdalny pulpit nie zrywa połączenia.
komentarz 4 marca 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,350 p.)
Teoretycznie może i tak być jak mówisz, że router coś świruje. Jak masz możliwość to podziel paczkę na party, zacznij wrzucać wszystkie i zobaczysz czy zerwie.

Z drugiej strony nie lepiej jakiś odpowiednik rsynca ustawić żeby wzrostowo pliki kopiował?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 364 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 137 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Majster6918 Gaduła (4,030 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...