• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie materiały żeby stworzyć grę karcianą

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
262 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Naitsabes Nowicjusz (160 p.)
Chciałbym napisać prostą grę karcianą, w którą mógłbym grać ze znajomymi. Wyglądałaby ona z grubsza tak jak https://pasjans-online.pl/ przy czym zasady i karty byłyby inne, ale sama gra też polegałaby na wykładaniu/przekładaniu kart przy użyciu myszki.

Umiem pisać proste programy w C i uczę się obiektowo w C++, jednak domyślam się że do tego co chce zrobić potrzebne są raczej np HTML

Chętnie nauczę się nowego języka i tego co trzeba żeby coś takiego napisać, mogę na to poświęcić kilka miesięcy.

Moje pytanie to - jakich języków się do tego nauczyć, czy macie materiały które polecacie które mówią być może od razu na temat robienia tego typu gier (książki poradniki kanały na YT)

Kiedy szukam czegoś takiego na własną rękę znajduje przede wszystkim kreatory gier nie mające nic wspólnego z tym co ja chcę zrobić

Wiem że muszę zacząć od podstaw języka i łatwiejszych rzeczy ale ja nawet nie wiem jakiego języka czy może kilku jeśli to jeszcze ma być udostępnione jakoś przez internet

Będe wdzięczny za wszelkie rady i sugestie
komentarz 27 lutego 2022 przez wojtek_suchy Mądrala (6,880 p.)
jeśli chcesz grać ze znajomymi online to nie będzie to takie łatwe, poszukaj "online game 'tutaj_wybrany_przez_ciebie_jezyk' " ale nie bedzie to zbyt proste, tutaj masz np człowieka który zrobił szachy online w Pythonie https://www.youtube.com/watch?v=ejZqLsQDjuo
komentarz 27 lutego 2022 przez VBService Ekspert (251,170 p.)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,036 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 503 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2021 w C# przez Angry1 Początkujący (260 p.)
+4 głosów
4 odpowiedzi 997 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...