• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

błąd rozpakowania total comander -prestashop

Object Storage Arubacloud
+1 głos
112 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2022 w Hostingi, domeny, usługi przez Nina Nowicjusz (160 p.)

Witam weszłam na to forum ze względu na problem dotyczący instalacji prestashop.

Na początku chce powiedzieć ,że mam praktycznie zerową wiedze informatyczną więc obecne poradniki to dla mnie masa niezrozumiałych sformułowań ale przejde do rzeczy otóż próbuje założyć prestashop wedle instrukcji na yt..Poprzez total comandera wgrałam na swój serwer ftp pliki prestashop i rozpakowałam kiedy wchhodze na strone wyskakuje mi pasek instalacji  prestashop 1.7.8.3 - 0%   a pod spodem informacja po angielsku - 

Wystąpił błąd:
Błąd rozpakowywania — nie można znaleźć pliku zip wersji. Upewnij się, że plik prestashop.zip został przesłany i znajduje się w tym samym katalogu co ten dezipper.

Dodam jeszcze,że wcześniej dostosowałam php .

hosting i domene i ssl kupiłam na home.pl . Mam baze danych i konto ftp .

Pomimo poszukiwań i prób nie udało mi sie rozwiązać problemu.

 

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 lutego 2022 przez VBService Ekspert (253,340 p.)
wybrane 27 lutego 2022 przez Nina
 
Najlepsza

Po ściągnięciu pliku prestashop_1.7.8.3.zip, rozpakuj tylko ten plik prestashop_1.7.8.3.zip

w rezultacie otrzymasz:

  • index.php
  • Install_PrestaShop.html
  • prestashop.zip

na serwer przenieś tylko:

  • index.php
  • prestashop.zip  (nie rozpakowuj)
1
komentarz 27 lutego 2022 przez Nina Nowicjusz (160 p.)

Dobra dzięki wielkie  to pomogło .smiley

0 głosów
odpowiedź 25 lutego 2022 przez AnimaVillis Stary wyjadacz (11,510 p.)
Najpierw wypakuj pliki, które masz w zipie.

Następnie zaloguj się na home, utwórz bazę danych i przejdź przez proces instalacji.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 254 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 255 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 135 wizyt
pytanie zadane 22 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...