• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sytuacja na świecie: prośba do programistów i was!

Object Storage Arubacloud
+9 głosów
463 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2022 w Offtop przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
edycja 25 lutego 2022 przez Wiciorny

Hej, nie jestem politykiem, nie jestem osobą, co zna się na takich sprawach, ale od lat jestem programistą, pracowałem również w rzeczach związanych z security IT i akurat na tym się znam dobrze. 

Jeśli widzicie propagandę związaną z szerzeniem "fake-owej" treści, czy mobbingiem, czy potencjalnie szkodliwymi linkami, manipulacjami zdjęć, grafik, treści i stron w takim zakresie - to blokujcie, zgłaszajcie.

Wymiar wojny też teraz jest inny: bardzo dużo sprowadza się do social-media, stron, publikacji i ludzie nie mający pojęcia jak łatwo tym manipulować, bardzo temu ulegają przez co już wczoraj mieliśmy sytuacje wykupywania benzyny na stacjach. 

Apel do was, dzielcie się wiedzą w tym zakresie! Zgłaszajcie podejrzane linki, konta, wszelkie potencjalne ataki, gdyż nasi bliscy jak i potem my możemy na tym ucierpieć, mam też na myśli włamania na konta, kradzieże itd. W tym okresie ludzie są też mniej uważni, więc po prostu pomóżcie w ten sposób.
Możemy się przyczynić lepiej do nie propagowania fałszywych treści i ulegania temu, co było dwa lata temu - z wiecie jaką pandemią, otwórzcie myślenie tym, co nie mają 

Ergo- jest to lepsze niż wystawienie flagi, mam nadzieje- że ten post nie złamie regulaminu. 
Pozdrawiam 

1
komentarz 25 lutego 2022 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)

co było dwa lata temu - z wiecie jaką pandemią, otwórzcie myślenie tym, co nie mają 

 

Polecam magazyn "Do Rzeczy" - Ostatni numer - "COVID-19: Jak nas oszukano" :)

https://tygodnik.dorzeczy.pl/

 

 

2
komentarz 25 lutego 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Nie używaj nazw... "tego" otwarcie, bo ściągasz algorytm, po drugie... ja tutaj nie prosze o dyskusje tego co jest  PRAWDĄ a o nie jest w kwestii politycznej, czy przyczyn wojny, etc, a w kwesti tego ... jak możesz pomóc nie siejąc paniki u nas w kraju

I nie uważam "Do rzeczy" za rzetelne żródło informacji.
Mnie nie interesuje, kto ma racje czy Rosja, czy Ukraina, każdy ma swoje za plecami, dla mnie istotne jest to żeby ludzie w naszym kraju nie panikowali bez przyczyny i nie tracili pieniedzy, kont,   przez fakowe linki i zwiększone ryzyko
1
komentarz 25 lutego 2022 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)

I nie uważam "Do rzeczy" za rzetelne żródło informacji.

Do Rzeczy to akurat jeden z najlepszych tygodników. W takim razie co czytasz? :)

Albo lepiej nie pisz - nie będziemy robić dużego OT, wątek jest ważny!

W sprawie "kłamsta COVID-owego" wypowiada się Sky News Australia (są filmy na YT) - też nierzetelna TV ?? :)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 lutego 2022 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)

Pierwszą ofiarą wojny jest prawda, a ta już dawno spoczywa w grobie.

komentarz 25 lutego 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
niesamowite, ze twoja wypowiedz juz jakis algorytm zlapala i bota, ktory komentuje po przefiltrowaniu :D, follow pewnie po slowach teraz istotnych i popularnych
–2 głosów
odpowiedź 25 lutego 2022 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)

Witam.

@Wiciorny, niby Twój post jest OK, ale trochę śmieszny, bo dziś często bardzo trudno odróżnić co jest prawdą a co nie. @SzkolnyAdmin dobrze napisał !.  Tzw. "teorie spiskowe" często się sprawdzają i nie mają nic wspólnego ze spiskiem, tylko stają sie faktem. Mogę podać przykłady, jak chcecie.

Szczególnie, że większość mediów w Polsce to tzw. media polskojęzyczne, których interesy nie mają nic wspólnego z Polską.

Jeśli widzicie propagandę związaną z szerzeniem "fake-owej" treści, czy mobbingiem, czy potencjalnie szkodliwymi linkami, manipulacjami zdjęć, grafik, treści i stron w takim zakresie - to blokujcie, zgłaszajcie.

Fake-newsy krążą już często właśnie w mediach (nie będę wymieniał w których :D ), więc to może być trudne.

Co do Wojny - to może dotrzeć do Polski za jakiś czas. Rok temu nikt nie wierzył że Rusek zajmie Ukrainę. A za pół roku czy rok może być w Polsce :( Niestety, źle to wygląda :(

A że ludzie robili zapasy benzyny, to nie jest zły pomysł, bo tak jak piszę Ruskie się zbroiły przez wiele lat i będą po Ukrainie atakować inne państwa. Nie po to Putin wydał miliardy dolarów na sprzęt ( tylko w ostatnich latach kupili kilka łodzi podwodnych z głowicami atomowymi ).

komentarz 25 lutego 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

ale mnie nie chodzi, żeby być super-bohaterem, ale zwrócić na to uwagę :) bo jak widzę link do pomocy, który zawiera przekierowanie do innej storny i lub zawiera :) coś więcej bo czasami i tka jest że nagle ktoś robala złapie, to informuje lub zgłaszam i to mam na myśli

Swoja drogą też jako młoda osoba potrafisz rozróżnić wrzucenie nagrania z gry ARMA III vs to co realnie się dzieje, a osoby niektóre nie potrafią i potem widzę informacje jak ostrzeliwują samoloty etc, a na nagraniu masz filmik z gry
Myślenie nie powinno kosztować i tyle.
I przez takie podejście potem masz efekt papieru toaletowego :)

 

A że ludzie robili zapasy benzyny, to nie jest zły pomysł

no i skoro Ty masz takie myślenie, to wybacz ale ... to kieruje do Ciebie. Bo jeśli uważasz, że należy jako kraj NATO, na którego terenie wojny nie ma, a to co się na ukrainie stało to dopiero 1 dzień i już widzisz fakt robienia zapasów, to pewnie jesteś z grupy osób co przy kowidzie też  kupowały papier? No o to bym Cię nie posądzał i sądze że z dala Ci od tego, a jednak :) ... widzisz  takie podejście sieje panike i to niepotrzebną panike.  

1
komentarz 25 lutego 2022 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
edycja 25 lutego 2022 przez reaktywny
Nie znam gry ARMA III - co to jest ??

--

Co do NATO - jesteśmy w NATO, ale jak był zamach w Smoleńsku w 2010 roku - NATO nie pomogło Polsce ani trochę!, nieprawdaż? Wtedy nie zrobili nic, a zginął Prezydent Polski !

Druga sprawa, zauważ że teraz rządzi Ameryką Biden... Czy interesujesz się chociaż trochę polityką?? (powinieneś! i nie tylko ty, uważam, że co nieco trzeba wiedzieć w tym temacie), czy wiesz w jakich warunkach / w jaki sposób Biden doszedł do władzy?!?

--

Co do zapasów - powinno się mieć zapasy niemal wszystkiego w chałupie - żarcia, wody, leków, papieru toaletowego i innych, nawet benzyny (na Zachodzie wiele osób ma agregat prądotwórczy w domkach jednorodzinnych - właśnie na wszelki wypadek). W Niemczech czy w wielu innych państwach zachodnich ludzie często mają zapasy żywności. itd. na 2-3 tygodnie. Tak na wszelki wypadek.
komentarz 25 lutego 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Nie znam gry ARMA III - co to jest ??

Symulator pola walki (gram od wieeeelu lat :P).

Jeśli dobrze pamiętam, w czasie wojny gruzińskiej jakaś telewizja filmik z A2 w Chernarusi wzięła za nagranie ruskich wojsk atakujących Gruzję.

1
komentarz 25 lutego 2022 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)

@reaktywny,

Tzw. "teorie spiskowe" często się sprawdzają i nie mają nic wspólnego ze spiskiem, tylko stają sie faktem.

to bardzo popularne zdanie wśród popularyzatorów pseudo-nauki. To jest takie "niby w to nie wierzę, ale... niektóre okazały się prawdą, więc wiesz..." sam usiłujesz się nie przyznawać do teorii spiskowych, ale legitymizujez je

Mogę podać przykłady, jak chcecie.

dew it! Jak na razie to co piszesz brzmi bardzo foliarsko i przykro mi, że takie treści pojawiają się na forum poświęconym informatyce - dziedzinie nauki a zwłaszcza pod takim tematem

1
komentarz 25 lutego 2022 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)

@reaktywny, właśnie przez takie podejście ludzie tak świrują. Spójrzmy dwa lata wstecz, gdy wybuchła pandemia COVID-19 i zaczęto wprowadzać u nas ograniczenia. Co zrobili ludzie? Masowo zaczęli wykupywać towary ze sklepów. Nie mówię, że tylko w Polsce, bo dokładnie takie same zjawisko odnotowano w różnych krajach. I powiedz mi, po co? Żeby wcinać ryż, kaszę i makarony przez następne trzy miesiące? Brak zdolności oceny sytuacji to największy problem każdego kryzysu, a przejawia się to właśnie poprzez sianie zbędnej paniki. Przy początkach pandemii było to samo, co już tutaj widzimy - ludzi wykupujących paliwo na masową skalę "bo może zabraknie i ja będę miał". Takie podejście mało ma wspólnego z logiką, jest za to w pełni zgodne z naturą człowieka, która od zawsze mówiła tylko jedno: przetrwaj. Tylko teraz zastanów się, czy faktycznie to ludzka natura ma rację. 

1
komentarz 25 lutego 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
edycja 25 lutego 2022 przez Oscar
Te zapasy nie były tak całkiem nieuzasadnione - w razie nałożenia kwarantanny, zakazu wychodzenia z domu. Ówcześnie jeszcze zdalne zamawianie nie było tak powszechne i wszechstronne. Kolega, który trafił na "izolację" (lekko chowował) sugerował, po powrocie do pracy, by zadbać o pewne zapasy w domu. Trochę panikarskie obrazy z Chin też swoje zrobiły.

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 1,016 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2017 w Offtop przez Peterov Użytkownik (630 p.)
+2 głosów
11 odpowiedzi 1,452 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2016 w Offtop przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 406 wizyt

92,556 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...