• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Vue/vuex wyciąganie danych z tablicy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
111 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2022 w JavaScript przez Pico Obywatel (1,330 p.)

Witam! Tworzę projekt w VUE i mam następujący problem. W Vuexie przechowuję dane takie jak JWT Token czy dane na temat Usera. Gdy próbuję wybrać te dane w taki sposób 

{{$store.getters.user['name']}}

to dostaję error: Uncaught TypeError: Cannot read property 'name' of undefined

A co najśmieszniejsze to nazwa użytkownika wyświetla się poprawnie, a kiedy wyświetlam całą tablicę

{{$store.getters.user}}

to wyświetla się ona poprawnie i bez żadnych błędów. Czy ktoś może wie o co tu chodzi?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 lutego 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

a spróbuj tak ;) 

{{$store.getters?.user?.name}}

Wydaje mi się że twój problem może polegać na tym że przy starcie aplikacji nie masz tych danych w state. A dostajesz je dopiero później.  Jednak gdy w pierwszym renderowaniu aplikacja się wywali to drugi render nie przejdzie ;) 

Pomocna mogło by się okazać stworzenie startowego state z wszystkimi kluczami i przypisaniem tam np. pustych stringów ;) 

komentarz 22 lutego 2022 przez Pico Obywatel (1,330 p.)
Spoko, wypróbuję w domu, ale byłbym wdzięczny gdybyś wyjaśnił czym się różni ten twój zapis ze znakami zapytania od mojego.
komentarz 22 lutego 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/JavaScript/Reference/Operators/Optional_chaining

W skrócie chodzi o to 

 


var someA = undefined; 

console.log(someA.someKey.otherKey); // Uncaught TypeError: Cannot read property 'someKey' of undefined

var someB = undefined; 

console.log(someB?.someKey?.otherKey); // undefined

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 599 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2018 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 244 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2018 w JavaScript przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 455 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2018 w JavaScript przez Mash92 Użytkownik (670 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...