• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stos i sterta

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
531 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Cześć, czy jest ktoś w stanie wytłuamczyć jaka jest odpowiedź na poniższe pytanie?

Wyjaśnij dlaczego zdarza się że pamięć alokowana na stosie nie jest wyzerowana nawet jeśli stos
nigdy dotąd nie osiągał bieżącego rozmiaru.
komentarz 21 lutego 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Pomijając fakt ponownego użycia strony pamięci, która była użyta wcześniej przez proces, nie wydaje mi się, by stos (a raczej strony pamięci) nie był zerowany we współczesnych systemach serwerowych czy desktopowych.
komentarz 21 lutego 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
a to nie chodzi bardziej moze o fakt tego, żę np. samo usunięcie wskaźnika nie powoduje zwolnienia pamięci? Bo może w tym pytaniu brakuje kontekstu ?
4
komentarz 21 lutego 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Tytuł jest troche nieadekwatny, w treści nie ma nic o stercie.

Być może pytanie pochodzi z rozdziału o nazwie jak tytuł.

W architekturach embedded czasami pamięc jest zorganizowana tak, że od dołu idzie sterta, a od góry stos i jest to jeden obszar pamięci. Wtedy stos może natrafić na pamięć wcześniej użytą przez stertę,
komentarz 27 lutego 2022 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Oskar, właśnie o to mi chodziło, nie wspomniałem, że chodzi mi o minixa. Dzięki! :D

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 429 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2021 w Systemy operacyjne, programy przez tomasz12345 Użytkownik (750 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 32,700 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2015 w Algorytmy przez fraktal Nowicjusz (200 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 2,709 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...