• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Współpraca przy projekcie | C# | Bot Discordowy (ale nie tylko)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
198 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2022 w Nasze projekty przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Postaram się jak najprościej opisać kogo mniej więcej szukam i co to za projekt.

Na start -> link do githuba https://github.com/Devscord-Team/Watchman
w readme są wszystkie niezbędne informacje (jeśli chcesz żebym ci więcej opowiedział o projekcie, wejdź na discorda przez zaproszenie które tam znajdziesz)

Pod koniec 2019 (październik/listopad) z kolegą zaczęliśmy tworzyć projekt bota discordowego w C#, głównie żeby się podszkolić z programowania. Od początku to nie miał być "dobry produkt', tylko plac zabaw do eksperymentów z kodem, w którym sprawdzaliśmy czego warto używać, czego nie, co ma jakie granice możliwości.

Projekt był rozwijany przez rok (przestał być rozwijany na jesień 2020) i efekty były bardzo dobre. Co prawda było w nim sporo błędów i problemy wynikające z przebudowywania większości projektu kilka razy, i trochę przerostów formy nad treścią, ale za to bardzo dużo się nauczyliśmy, bo mogliśmy sprawdzać różne rozwiązania, na które w pracy raczej nikt by nam nie pozwolił (główna zaleta niekomercyjnych własnych projektów).

Jak łatwo można się domyślić, przez taką zabawę w projekcie powstało kilka świetnych rozwiązań z których byliśmy bardzo dumni, ale też zbędne funkcjonalności i problemy - jak w każdym projekcie.

Po pewnym czasie do projektu zaczęły dołączać inne osoby, ale większość robiła drobne rzeczy i mieli małą aktywność, w szczytowym momencie było chyba nawet kilkanaście osób.

=========

Można podsumować to tak, że to nie jest nowy projekt, ktoś kto będzie dołączać, nie będzie mógł się pobawić w wielkie planowanie jak to wszystko będziemy super robić - jak to zazwyczaj bywa w projektach społeczności - jest pomysł, ale kończy sie na pomyśle i ewentualnie podstawach.

Projekt ma już za sobą rok hobbystycznego rozwoju, co może niektóre osoby zniechęcać (przez wspomniany brak wielkiego planowania), a niektóre osoby zachęcać (przez fakt że to coś co sie nie rozpadnie po tygodniu).

=========

To teraz informacja kogo szukam:

Oczywiście każdy początkujący który chce się podszkolić z C# na projekcie który w jakimś stopniu przypomina te komercyjne, jest mile widziany. Każda pomoc się przyda, niezależnie czy to będzie doświadczony programista, czy ktoś kto niedawno zaczął robić pierwsze kroki... czy nawet ktoś, kto dobrze zna discorda i rozumie zapotrzebowanie użytkowników. Przyda się każdy chętny do pomocy.

Ale
Dawniej rozwijaliśmy to wspólnie z kolegą który był od początku, dobrze znał projekt, znał koncepcje, znał jego historie, założenia, znał jego zalety i problemy. Wiele planów i koncepcji obgadywaliśmy wspólnie - oczywiście, to często były rozmowy publiczne, ale większość to byli początkujący, albo osoby które bardzo słabo znały projekt, więc nie mieli wystarczającej wiedzy do wspólnego planowania (ciężko planować z kimś kto nie wie jak coś działa).

Fajnie byłoby gdyby znalazł się ktoś, kto chciałby zaangażować się w projekt bardziej niż "raz na miesiąc coś tam mogę zajrzeć". Ktoś kto chciałby mieć realny wpływ na projekt i ktoś, kto jest chętny na zaangażowanie się w niego.

Nie mam wymagań co do poziomu wiedzy takiej osoby, może to być nawet ktoś kto jeszcze nie znalazł pierwszej pracy jako programista, zależy mi głównie na podejściu - żeby to był ktoś z samodzielnym myśleniem, chęcią rozwoju i chęcią zaangażowania. (jako chęć rozwoju mam na myśli osoby które z własnej woli przeglądają internet w poszukiwaniu dobrych praktyk i ciekawych narzędzi).

Może jeszcze wypadałoby powiedzieć coś o sobie
W tej chwili mam równo 4 lata doświadczenia komercyjnego, w czasie rozwijania wspomnianego projektu byłem w okolicy 2 lat doświadczenia. Od tego czasu zdążyłem się trochę nauczyć + projekt sam w sobie dużo mnie nauczył, na pewno teraz będę w pierwszej kolejności nastawiony na naprawienie zaniedbań. Aktualnie skupiam się na poprawieniu testowalności projektu, bo to był chyba najsłabszy jego punkt. A jak się uda poprawić wszystko do zadowalającego poziomu, fajnie byłoby dać mu drugie (dużo lepsze od poprzedniego) życie.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 253 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 129 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 357 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...