• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szkoła średnia, programowanie, polecenie

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
476 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bartusio445 Początkujący (290 p.)
Witam.

Jestem już w 7 klasie i rodzice zamęczają mnie pytaniem GDZIE IDZIESZ DO SZKOŁY.

Chciałbym pójść oczywiście do szkoły programistycznej czy jakoś tak.

Otóż moje pytanie brzmi: czy osiągnę coś poprzez samo technikum, a następnie robiąc jakieś kursy z internetu czy może zdecydować się na liceum ?

Od razu mówię, że ja wolę do technikum z racji, że nie ma u mnie w pobliżu liceum programistycznego.

Pozdrawiam i sory jak się gdzieś wygłupiłem, bo nie znam się na tematach szkół średnich.

3 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 19 lutego 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
Osiągniesz coś, lub inaczej osiągniesz to co CHCESZ. Jeśli będziesz na to pracował, sam .. jako TY i rozwijał się w tym co chcesz robić, niezależnie od szkoły i jej rodzaju - to jest naprawdę marginalne i nieistotne. Jednak jeśli mam coś polecić, to w liceum na pewno więcej będzie się wymagało tego co nie jest związane z informatyką, przez to czasu np. na naukę programowania bedzie mniej, bo docelowo liceum Cie przygotowuje pod mature, ale też możesz wybrać maturę z informatyki niemniej jednak- są to szkoły OGÓLNO-KSZTAŁCĄCE, stąd jak wspomniałem innych rzeczy będzie więcej

Nie wypowiem sie co do Technikum, nigdy nie bylem, a dawniej uważało się że zawodówka to tragedia, a technikum to mniejsza tragedia, teraz uważam zdecydowanie tak nie jest i to błędne stare "wnioskowanie".

Niemniej jednak programowanie to nauka we własnym zakresie, to nie robienie kursów a po prostu ciągła nauka we własnym zakresie, kurs moze byc dobrym startem, ale niczym wiecej
komentarz 20 lutego 2022 przez Bartusio445 Początkujący (290 p.)
A po liceum gdzieś szedłeś czy nie ?

Bo ewentualnie w troszkę dalszej miejscowości jest podobno bardzo dobry uniwersytet z informatyką na 1 i 2 stopniu.

A jako szkołę średnią poszedłbym jeszcze do ogólnokształcącego liceum w mojej miejscowości.

Dla mnie taki coś w sumie byłoby lepsze, bo na razie zależy mi na spokojnej i dobrej maturze (wiesz o co chodzi xd), a potem dopiero jakieś moje zainteresowania.

Także, co sądzisz o szkole wyższej informatycznej ?
+2 głosów
odpowiedź 19 lutego 2022 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Próbowałeś programować wcześniej, na własną rękę? Szkoła średnia to ważny wybór. Jeśli chcesz wiązać swoją przyszłość z programowaniem, to warto liznąć go trochę, sprawdzić czy to jest coś dla Ciebie.
–1 głos
odpowiedź 20 lutego 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Prawie każdy kogo znam woli liceum od technikum, wielu ludzi po technikum żałuje zmarnowanego czasu. Bierz jak najlepsze liceum. W żadnej szkole średniej nie będziesz miał sensownego programowania, to będziesz musiał zgłębiać sam. ewentualnie jakieś dodatkowe zajęcia.
komentarz 20 lutego 2022 przez edutomek Dyskutant (8,380 p.)
Wprawdzie kończyłem technikum 25 lat temu (prawie - paru miesięcy brakuje), więc w innych czasach, ale: (1) po technikum też żałowałem, że wcześniej nie wybrałem LO, (2) a obecnie nie żałuję już wyboru technikum. Piszę to po to, aby pokazać, że z perspektywy czasu sprawy mogą wyglądać inaczej.

Po LO też bym sobie poradził, ale z perspektywy czasu wcale nie uważam technikum za czas zmarnowany.

Najlepsza rada: wybierać najlepszą szkołę średnią, jaką można. Rodzaj szkoły to sprawa drugorzędna.
komentarz 22 lutego 2022 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

@jankustosz1, 

Prawie każdy kogo znam woli liceum od technikum,

 Ad populum

wielu ludzi po technikum żałuje zmarnowanego czasu. 

Jak marnują swój czas, to ciężko się dziwić.

W żadnej szkole średniej nie będziesz miał sensownego programowania

To jest nieprawda. Zweryfikowałeś wszystkie szkoły?

komentarz 23 lutego 2022 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)

 Ad populum

Piszę ze swojego doświadczenia, nie prowadzę statystyk, piszę na podstawie mojej wiedzy, przemyśleń i co mówili mi inni. 

Jak marnują swój czas, to ciężko się dziwić.

Rzecz w tym, że liceum przynajmniej przygotuje cię do matury i na studia, więc marnuje się mniej czasu niż w technikum, gdzie np. ludzie robią młotki.

To jest nieprawda. Zweryfikowałeś wszystkie szkoły?

Chodziłem do jednego z najlepszych liceów w Polsce o profilu mat fiz inf. Nawet gdyby była odpowiednia kadra, to nie ma opcji, by było sensowne programowanie w programie zajęć, bo część osób nie ma zamiaru się uczyć programować/nie interesuje ich to, a nie za bardzo da się uczniów do samorozwoju zmusić, co najwyżej można zrobić jakieś podstawowe algorytmy itp. Dużo sensowniejszą opcją są jakieś dodatkowe zajęcia/kółka o czym już pisałem.

komentarz 23 lutego 2022 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Piszę ze swojego doświadczenia, nie prowadzę statystyk, piszę na podstawie mojej wiedzy, przemyśleń i co mówili mi inni. 

Więc dopisz moim zdaniem, bo obecnie Twoja retoryka wskazuje na to, że prezentujesz fakty.

​​Rzecz w tym, że liceum przynajmniej przygotuje cię do matury i na studia, więc marnuje się mniej czasu niż w technikum, gdzie np. ludzie robią młotki.

Przepraszam bardzo, a ta matura i studia w Polsce do czego mają Cię przygotować?

Chodziłem do jednego z najlepszych liceów w Polsce o profilu mat fiz inf.

Więc daruj sobie opinie o szkołach, w których Cię nie było wink

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 990 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Rzeźnik Nowicjusz (200 p.)
+2 głosów
9 odpowiedzi 1,751 wizyt
pytanie zadane 16 września 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...