• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

React, Next czy Remix dla nowej aplikacji [React]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
506 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2022 w JavaScript przez Oskar Szkurłat Bywalec (2,780 p.)

Cześć, chciałbym zapytać Was o opinię, z czego wy korzystacie, dlaczego i w jakim przypadku?

Będę niedługo rozpoczynał nowy, czysty projekt, więc będę miał swobodę wyboru technologii na frontendzie. Założenie jest takie, że będę pisał osobiście tylko frontend, bo backend będzie pisany w C# przez inne osoby, gdzie wystawią mi API pod moje potrzeby lub na odwrót, ja requesty po ich potrzeby.

Dotychczas wszystkie aplikacje, które pisałem były tworzone za pomocą npx create-react-app w wersji TS. Jednak z przyjemnością przejdę na np. next lub remix, jeżeli jest to warte zachodu pod względem optymalizacji, uproszczenia i samorozwoju.

Poczytałem, posłuchałem na temat tych rozwiązań i jestem świadom ich zalet oraz wad. Mimo to zrodziło się w mojej głowie pytanie - czy tworząc wyłącznie frontend, do zewnętrznego backendu, czy warto zaciągać wymienione 'frameworki'? Niby mi to uproszcza np. tworzenie routes, ale z drugiej strony z react-router-dom nie miałem żadnych nigdy problemów. Niby również dostaję możliwość SSR, ale czy warte jest to zachodu w aplikacji, która będzie miała statyczne strony, tzn. strony, których zawartość jest bliższa dashboardom analitycznym, w których zmieniają się jedynie dane przychodzące z API.

Jakie jest wasze zdanie, warto korzystać w opisanym przypadku z next lub remixa? A jeżeli tak, to z którego. Wiem, że next ma community, a remix za to jest wydajniejszy oraz uproszczony. Może korzystacie jeszcze z innych rozwiązań, o których nie słyszałem?

Zapraszam do dyskusji i dziękuję z góry :)

komentarz 18 lutego 2022 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Projekt komercyjny?
komentarz 18 lutego 2022 przez Oskar Szkurłat Bywalec (2,780 p.)
Tak, ale pytam ogólnikowo, nie strikte pod ten przypadek. Kiedy, gdzie i co warto używać.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 18 lutego 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
wybrane 20 maja 2022 przez Oskar Szkurłat
 
Najlepsza
Dotychczas o technologii decydowałem dwa razy.

Pierwszym razem wybór padł na create react app z TS. Był to panel administracyjny dla zalogowanych użytkowników. Strona główna stała na wordpress. A panel administracyjny w miał być napisany w react pod inną domeną. Decyzja była prosta ponieważ dzięki osobnej domenie i treści tylko dla zalogowanych mogliśmy mieć zupełnie gdzieś SEO. Nikt z zespołu nie miał tez doświadczenia z next.js (w tym z mną) więc szkoda było narażać się na niepotrzebne ryzyko. Mimo CRA wyzwań w aplikacji nie brakowało. Zrobiliśmy bardzo zaawansowaną maszynę stanów do formularzy krokowych trzeba było odświeżyć wiedze odnośnie wzorców projektowych. Więc nie twierdził bym że CRA jest równoznaczne z staniem w miejscu.

Drugim razem wybór padł na Next.js i jesteśmy w trakcie prac już ponad kwartał. Mamy do napisania sklep internetowy. Było oczywiste że skoro piszemy sklep to musimy postawić na szybkość wczytywania i SEO. Stąd wybór padł na next.js mimo braku doświadczenia z tym frameworkiem. Obecnie bardzo mi się podoba a magia zarzadzania obrazkami przez next.js. Automatycznie tworzy miniaturki i kompresuje grafiki co ułatwia pracę.   

Jeśli dane się rzadko zmieniają i nie ma systemu logowania mozna pokusić się o rozważenie gatsby.js ;)
komentarz 18 lutego 2022 przez Oskar Szkurłat Bywalec (2,780 p.)
W sumie słuszny wybór do Twoich przypadków.  Bo faktycznie SEO itd ma znaczenia w zależności od apki. Kiedyś spotkałem się z twierdzeniem gdzieś na YT "nigdy więcej nie używaj create-react-app, tylko next". Trochę to mi zasugerowało że jest on zawsze niezależnie od apki "poprawniejszym" wyborem.
1
komentarz 18 lutego 2022 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)

"nigdy więcej nie używaj create-react-app, tylko next"

Też się z tym spotkałem. Głównie chodzi o seo i o to, że bez większej znajomości nextjs można pisać w nim aplikacje znając głównie samego reacta.

Spotkałem się również z opinią że CRA ma więcej bugów, ale nie zagłębiałem się w ten temat, więc nie wiem czy to rzetelna informacja.

4
komentarz 19 lutego 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

CubeStorm dużo pracowałem z CRA i nie spotkałem się z problemami które uniemożliwiły by development. Czasem coś się zatnie w hot reload itp. Ma też problemy z zmianą nazwy plików. Ale wystarczy zrestartować serwer i działać dalej ;)

Wybór technologii powinien opierać się o potrzeby klienta oraz wiedzę zespołu developerskiego. Moim zdaniem za każdym razem trzeba na temat spojrzeć indywidualnie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 212 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2022 w JavaScript przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 957 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 840 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2022 w JavaScript przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)

92,551 zapytań

141,397 odpowiedzi

319,528 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...