• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Migająca dioda CPU na płycie głównej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
890 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez Jiin Obywatel (1,390 p.)
Witajcie

Dostałem takie coś do złożenia:

intel i5=10600KF

płyta MSI B560M-A PRO

zasilacz chieftec GPS-500A8

silentiumPC Spartan 4

hdd 1tb

ssd samsung 970 evo plus

asus gf gtx 1650

Po złożeniu pc nie startuje, a dokładniej to dosłownie chwilkę kręci się wiatrak od zasilacza i wszystko staje, na płycie głównej migająca dioda CPU. Sprawdziłem podzespoły i wychodzi że ram niby taktowaniem do płyty nie pasuje, jednak po wyjęciu ramu znów to samo, a powinny chociaż wiatraczki ruszyć. Po wyjęciu baterii biosu też. Podpięte jest wszystko dobrze, sprawdzałem nawet z poradnikami czy czegoś głupiego nie pominąłem xD Jakieś porady co może być nie tak, czy pozostaje mi tylko wierzyć że faktycznie płyta lub CPU jest uszkodzony?
komentarz 16 lutego 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Albo zasilacz...

Reset BIOS-u robiłeś zgodnie z manualem płyty?

Zasilanie CPU podłączone?

RAM-y we właściwych slotach?
komentarz 17 lutego 2022 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)

@Jiin, Niekoniecznie jest uszkodzony. Jaka masz wersje biosu?

W specyfikacji wyskakuje dla tego procka jakis update "7D20v20" czy coś ktos próbował w tym temacie?

Możesz jeszcze wpiąć karte diagnostyczna i zobaczyć.

A reset CMOSu nie zaszkodzi jak coś ;))

Źródło: https://pl.msi.com/Motherboard/B560M-A-PRO/support#support-main-block-qvl

komentarz 17 lutego 2022 przez Jiin Obywatel (1,390 p.)
Wgrałbym te aktualizacje etc. ale komp się po prostu nie włącza

Nie wiem jaka wersja BIOSu, boxowa :D

Płyta nie ma bios flash żeby zaktualizować bios
komentarz 18 lutego 2022 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)
Ja mam do takich "zagadek" karte diagnostyczną ona przynajmniej daje mi trop gdzie szukać błędu. Gadżet za 20zł...

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 3,942 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez zabpiotrek127 Początkujący (410 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 746 wizyt

92,684 zapytań

141,589 odpowiedzi

320,073 komentarzy

62,044 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...