• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Antena GSM a legalność i funkcja Link+ w routerze

Object Storage Arubacloud
0 głosów
204 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Programator6909 Użytkownik (780 p.)

Witam, mam problem z szybkością Internetu i brakiem zasięgu na telefonie w domu. Mieszkam w domu jednorodzinnym. W domu praktycznie wgl nie ma zasięgu. Żeby wysłać sms lub gdzieś zadzwonić trzeba wyjść na dwór. Znalazłem w Internecie pewne informacje o antenach tego typu:

Antena ATK-LOG ALP LTE MIMO

Antena GSM 20-elementowa ATK-20/800-980 MHz

ANTENA SIGNAFLEX 20 dBi LTE

ANTENA 30dBi 20km 4G LTE HUAWEI B593 B525 B535

Antena FM 20cm*2cm Antena radiowa

Czytałem że może to polepszyć zasięg i Internet. Nie wiem jak z poprawą Internetu ale zasięg GSM na telefonach to polepszy. I moje pytanie jak to jest z legalnością montowanie tego? Czy można samemu to montować czy trzeba to gdzieś zgłosić?  Czy to może jakiś zwykły monter np. od anten satelitarnych czy to musi ktoś od naszego operatora? Pytam bo jedna z anten niby ma nawet 5G ato samemu to chyba nie bardzo. I jak wygląda sprawa z samym montażem, w sensie gdzie to dokładnie podłączyć? Bo z tego co widzę to dostaje się pewne urządzenie i jeśli dobrze rozumiem to antena na zewnątrz a to urządzenie w domu? I czy ta anten musi być zamontowana na dachu czy przy kominie a nie np. troche wyżej niż antena satelitarna? Bo mam antenę satelitarną od Cyfrowego Polsatu gdzieś po środku domu jeśli w pionie. Czy jeśli ta antena będzie blisko anteny satelitarnej to może być problem z telewizją?

 

A drugi temat postu dotyczy funkcji Link+ na routerze Huawei B535. Nie wiedziałem czy dawać osobny post więc daje tu. Jak ma być osobny post to dajcie znać. Czytałem o tej funkcji i mam 2 pytania. Czy aby użyć tej funkcji routery muszą być ze sobą połączone po kablu czy może być po WiFi? I czy żeby to działało to muszą być te same routery? W sensie wszystkie Huawei B535 czy jak dam jako "główny" Huawei B535 a reszta np. 3 jakieś routery od TP-Link? Zadziała to? 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 123 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 702 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 546 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,539 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...