• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prędkość oraz żywotność dysku SSD

Object Storage Arubacloud
0 głosów
299 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
edycja 14 lutego 2022 przez KonDZIKs

Witam. :D
Posiadam dysk SSD Patriot 512GB 2,5" SATA SSD P210 od około półtora roku. Ostatnimi czasy wydaję mi się, że dysk bardzo mocno zwolnił. Pliki otwierają się długo sam system też długo startuje. Jak wcześniej to było parę sekund to teraz trzeba czekać paręnaście. Myślałem, że może jakiś wirus na PC zrobiłem format i dalej mam wrażenie ,że dysk nie chodzi tak jak powinien.
Tutaj daję zdjęcie z CrystalDiskMark:

Jeszcze CrystalDiskInfo:


 

komentarz 14 lutego 2022 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
edycja 15 lutego 2022 przez PreZmyK
Sprawdź SMARTa jakimiś innymi programami, bo ten źle pokazuje, a coś na pewno jest walniętego przy takich prędkościach i nie może być B1 100/100 przy 78%.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 lutego 2022 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

Ogólnie albo firma która produkuje te dyski jest lipna albo tylko który masz jest jakiś wadliwy. Sprawdź sobie za pomocą programu HD Tune błędy na dysku i ogólny stan, porób testy. Bo jak na dysk SSD jest bardzo wolny mój HDD ma podobne prędkości.

A jakie jest pytanie bo nie zauważyłem żebyś napisał??

1
komentarz 17 lutego 2022 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Problem rozwiązany. Dysk był wadliwy został wysłany na gwarancje i gwarancja została uznana

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 377 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 393 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 279 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2022 w Sprzęt komputerowy przez antekelektronik Obywatel (1,120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...