• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"Jak zacząć z programowaniem ?"

Object Storage Arubacloud
+10 głosów
1,373 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
Witam ! :)

Jestem w 1 klasie gimnazjum i chcę zostać programistą w przyszłości, informatyką interesuję się już od dawna ..
ale przejdę już do pytania.

Jak myślicie jaki wiek jest najlepszzy na zaczęcie przygody z programowaniem ?

Jak najlepiej z "tym wszystkim" zacząć ?

 Chciałbym już się zacząć uczyć języków programowania (próbiowałem z C++ nauczyłem się paru podstaw lecz wolałbym kogoś w stylu nauczyciela od "programowania" który by miał czas naprzykład godzinę dziennie na skypie mnie tego poczuczyć,pokazać co źle robię itp. oczywiście nie za darmo. Czy myślićie że taki nauczyciel mi się przyda ?

 

Pozdrawaim i czekam na wszelkie komentarze, pomoce jak zacząć porady itp :)

7 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
wybrane 16 kwietnia 2015 przez Szymon Szendzielorz
 
Najlepsza

Nie ma granicznego wieku, można z sukcesem zaczać w wieku 10 lat, a można w wieku 16-18. Ja osobiście zacząłem w 2 klasie gimnazjum, i nie żałuję. Najlepiej nauczyć się z kursów Mirosława Zelenta, dobry by był język C++. Nie wiem co myśleć o takim nauczycielu, niby nie głupi pomysł, ale czemu jesteś taki niezaradny? Potrzebne Ci są korepetycje? Jak masz problemy, zapytaj na forum przecież nasi użytkownicy nie gryzą. Wrzuć tu od czasu do czasu swój kod, projekty gdy masz problem lub gdy chcesz się pochwalić skończonym projektem. Wtedy na pewno znajdziemy Twoje błędy w kodzie. Pozdrawiam.

komentarz 9 kwietnia 2015 przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
Wiesz chodzi mi bardziej z tym nauczycielem o to że mi się tak lepiej uczy, mam też tak w szkole mam dobre oceny 4/5/6 ale nielubie sie uczyc sam ja super zapamietuje z lekcji (narazie wystarcza :v) i juz "uczyłem" się z panem Mirosławiem, nie bylo najgorzej ale po paru dniach to zapominałem i przydał by mi się taki nauczyciel też żeby mnie nauczyć czegoś nowego ale tez przewałkować/utrwalić to co było ... wiem ze bede musial sie tez duzo sam uczyc ale taki nauczyciel naprzyklad do podstaw zebym latwiej opanowal podstawy :v
+3 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
czym wcześniej zaczynasz tym lepiej! Myślę, że na początek nie jest Ci potrzebny nauczyciel. Jeżeli sam zaczniesz uczyc się podstaw z poradników będzie to wystarczająco efektywne, później mozesz wybrać technikum informatyczne. Ważne żeby nie nabrać złych nawyków, wiec ucz się tylko ze sprawdzonych poradników/książek. Ewentualne wątpliwości zawsze możesz wyslac na tym forum ;)
+3 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez bossik21 Mądrala (5,750 p.)
W programowaniu nie ma żadnej granicy wieku w jakim powinno się zaczynać. Ogólnie z programowanie tak jak i z innymi dziedzinami, im wcześniej zaczynasz, tym lepiej.

Z nauczyciel to nie wiem czy jest dobry/ optymalny sposób. rozumiem, że dla Ciebie nauczyciel to synonim słowa mentor, ktoś kto będzie Cię mobilizował i poniekąd ciągnął za nos, albo przymuszał do nauki. Jako takiego mentora możesz sobie "wziąć" np p. Mirosława i jego filmiki, ewentualnie to forum, ewentualnie dobrym bodźcem będzie też stworzenie sobie czegoś w rodzaju notatnika/pamiętnika/strony gdzie będziesz zapisywał swoje  efekty pracy.

Warto jednak byłoby gdybyś jednak sie nauczył uczyć samemu.
+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Witaj na forum :)

Moim zdaniem na razie nie warto,  jest tyle kursów, tyle forów o tematyce programowania, że  użytkownicy mogą ci dać wskazówki co robisz źle itd.  Zacznij od c++ , kursy  Mirka oraz zakup książkę Symfonia c++ z aktualnym dodrukiem na 2015r i  wiele się nauczysz.
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
A co do języka pisania C++ czy przeżucić się na C# ? czy niema za dużej potrzeby ?
komentarz 9 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
c++  i c# różnią się dosć znacząco oraz są wykorzystywane w innych celach. Proponuję c++ jednak najpierw.
+1 głos
odpowiedź 9 kwietnia 2015 przez Kimi Bywalec (2,050 p.)
Ja zacząłem w 2 gimbazie od C++. Kupiłem ksiązke przeowdnik dla poczatkujacych C++ wydawnictwo Helion.Ale jestem słuchowcem i lepiej uczyło mi sie od poradników pania Mirka.Jednak gdy czegos nie było na YT doczytywałem w ksiązce.Po ogarnieciu C++ pójdzie łatwo :)
0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez RadomskiCoder Gaduła (3,980 p.)
Ja w gimnazjum zaczynałęm z Logo KOmeniuszem i HTML :) myślę, że to dobry start :)
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
Dzięki chłopaki ! :) Za pomoc na razie będę się uczył sam, jak coś zasięgne do waszej pomocy i będę się kierował promowanym przez pana Mirka, Slight Egde czyli będę codziennie coś z informatyki robił choćby coś najmniejszego pomoc na forum lub coś w tym rodzaju ! :)

Podobne pytania

–1 głos
11 odpowiedzi 1,164 wizyt
+28 głosów
27 odpowiedzi 88,444 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mass_92 Początkujący (430 p.)
+6 głosów
7 odpowiedzi 2,154 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...