• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jaka przyczyna awarii ? czy to przez grafikę ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
202 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez konrad2000 Nowicjusz (120 p.)
Mam pytanie

Komputer podczas pracy i gier gasił się (ekran monitora robił się czarny ale wentylator i reszta działała, gasił się raz co 5 minut a raz co godzinę, nie było tylko obrazu) poszukałem i dowiedziałem się że może przez temperatury więc wyczyściłem cały pc łącznie z komponentami (zapomniałem o karcie graficznej), dałem nową pastę termoprzewodzącą na procka bo była od 3 lat ta sama co dodał producent, nie pomogło (temperatura z procesora spadła o kilkanaście stopni). potem szukając dalej stwierdziłem że w procku mam zintegrowaną grafikę więc zamiast hdmi, do komputera podpiełem vga , i to akurat zadziałało , nic już się nie dzieje, komputer chodzi bez problemu więc mam pytanie, co może być przyczyną usterki  : karta graficzna, procesor, zasilacz . oto specyfikacja :MSI GTX 760 2GB (WERSJA 1 WIATRAK)

-1000HDD, 120 SSD

CHIEFTEC be quiet 700 W

i5 4590

chłodzenie boxowe intel

8GB RAM 1600 mhz

msi-H81m-e34
komentarz 10 lutego 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
No a temperatura GPU w stresie jaka jest?

Jeśli dobrze zrozumiałem, GTX-a podpinasz przez HDMI. Próbowałeś z innym kablem?
komentarz 14 lutego 2022 przez konrad2000 Nowicjusz (120 p.)
właśnie problem jest taki że około 79 stopni max więc temperatury wykluczam , tak gtx podpinam pod hdmi ale nie mam innego kabla, i co teraz robić bo nie wiem czy zmienić zasilacz czy kartę graficzną czy może to wina np procesora
komentarz 15 lutego 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Może zacznij od sprawdzenia z innym kablem HDMI.
komentarz 15 lutego 2022 przez konrad2000 Nowicjusz (120 p.)
ok, jest szansa że to przez zasilacz ?
komentarz 15 lutego 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Ciężko powiedzieć. Wydaje mi się, że gdyby było coś z zasilaniem, to miałbyś nietypowe spadki FPS-ów, niestabilność pracy, restarty. Z opisu wygląda, że poza chwilowymi zanikami obrazu nic się nie dzieje, tzn. komputer działa stabilnie.

Choć oczywiście jak masz jakiś zasilacz luzem, to możesz go podłączyć, by przetestować zestaw.

Zajrzyj do podglądu zdarzeń i zobacz, czy nie ma tam jakiś błędów związanych z grafiką. Może to problem software'owy.

komentarz 17 lutego 2022 przez konrad2000 Nowicjusz (120 p.)
nie są chwilowe, obraz pada i trzeba zrobić restart błędy są ale typu złe otworzenie programu i dodam że sprawdziłem procesor i wyniki są o około 20 punktów mniejsze niż te przewidywane, kabel hdmi jest ok, zasilacza niestety nie mam, na co byś najbardziej stawiał ? bo już nie wiem czy zmieniać kartę graficzną, zasilacz, czy coś innego
komentarz 17 lutego 2022 przez konrad2000 Nowicjusz (120 p.)

@j23, dodam że ta płytka na płycie głównej jest koszmarnie gorąca i po 1 sekundzie trzeba odsunąć palec bo można się poparzyć

komentarz 17 lutego 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Ta "płytka" to radiator układu H81M - serca płyty głównej. I tak, ten chip może się grzać (w granicach rozsądku).

nie są chwilowe, obraz pada i trzeba zrobić restart

Ok, źle się zrozumieliśmy.

na co byś najbardziej stawiał ?

Skoro na zintegrowanej grafice działa, to obstawiałbym kartę. Choć z drugiej strony mocniejsza karta, to większe obciążenie zasilacza, więc...

Podpiąłbym monitor przez DVI. Jeśli tu wszystko byłoby ok, to znaczy, że jest jakiś problem z HDMI (niekoniecznie natury hardware'owej).

zasilacza niestety nie mam

Nie masz zasilacza, to może masz jakąś mocniejszą kartę, którą mógłbyś podpiąć i pomęczyć zasilacz?

 

Próbowałeś instalować starszą wersję sterowników karty?

komentarz 17 lutego 2022 przez konrad2000 Nowicjusz (120 p.)
niestety nie mam karty graficznej, ale spróbuję starsze sterowniki

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 521 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 38 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...