• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Adres IP - namierzanie

Object Storage Arubacloud
+1 głos
607 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Haxiu Nowicjusz (190 p.)
Dzień dobry,

w nawiązaniu do mojego ostatniego posta na temat messengera... Udało mi się uzyskać dwa adresy IP z których ktoś się logował na konto mojego zmarłego brata.

Czy na tej podstawie jesteśmy w stanie taką osobę namierzyć?

Pozdrawiam

Maciej
1
komentarz 9 lutego 2022 przez cava96 Gaduła (3,940 p.)
Możesz sprawdzić skąd pochodzi adres IP poprzez strony oferujące usługę geolokalizacji, jeśli chcesz głębiej wejść, bo lokalizacje pokaże ogólną (np. Warszawa), to chyba jedynie policja da radę poprzez operatora.

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 9 lutego 2022 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Nie ma ogólnodostępnej bazy adresów IP. Możesz zobaczyć, do jakiego ISP należą i z jakiego miasta pochodzą.

Dalej policja może uderzyć do ISP o wskazanie abonenta korzystającego z tego adresu.
komentarz 9 lutego 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)

Zacząć najprościej od serwisu whois. To taka staroć internetowa, wiele stron umożlwia skorzystanie z tej usługi. Oczywiście nie dostaniesz nazwiska i adresu użytkownika smiley jedynie operatora i może miejscowość.

0 głosów
odpowiedź 9 lutego 2022 przez Haxiu Nowicjusz (190 p.)
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Miejscowości po stronkach i ewentualnie operator da się namierzyć to prawda.

Ale dalej nie idzie. Bo muszą mieć nakaz policji i tak dalej.

Sprawa dotyczy konta mojego zmarłego brata. Byliśmy z tą sprawą na komendzie to zawiadomienie musiałby złożyć mój brat, a on już nie żyje od 1.5 roku, także martwy punkt.

W zasadzie udało mi się zablokować to konto i nadać status In memoriam.

Rozumiem, że nie ma innej drogi dojścia i to ślepy zaułek?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 558 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2022 w Sieci komputerowe, internet przez peleni Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 252 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Jankowsky Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 423 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...