• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer się wyłącza w czasie gry/bardziej rozbudowanego zadania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
443 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez bartzdev Użytkownik (780 p.)
Witam,

od już dłuższego czasu spotykam się z problemem, że komputer stacjonarny wyłącza się po jakimś czasie np. grania w gry lub wykonywania jakiegoś bardziej skomplikowanego zadania (gdy mam dużo programów otwartych).
Nie wiem co może być przyczyną, natomiast gdy już się wyłączy to nie da się go włączyć. Gdzieś na forum jakiś czas temu znalazłem rozwiązanie tego problemu w postaci odłączenia zasilania, włączenia komputera i szybkiego włączenia zasilania z powrotem. Przy takiej sekwencji komputer uruchamia się ponownie, ale muszę uważać by nie odpalić gry lub nie otworzyć zbyt dużej ilości aplikacji, bo komputer ponownie po prostu się wyłączy.
komentarz 8 lutego 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Standardowe pytanie: a jak tam temperatury CPU/GPU w stresie?
komentarz 8 lutego 2022 przez bartzdev Użytkownik (780 p.)
Nie jestem co do tego przekonany, ale za każdym razem temperatury były w normie. Nigdy nie zauważyłem przy graniu jakiegoś overheata, ale postaram się jeszcze upewnić w najbliższym czasie.
komentarz 8 lutego 2022 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Dodatkowe pytania. Czy zasilacz wystarcza na posiadane podzespoły? I co oznacza w normie?
komentarz 8 lutego 2022 przez bartzdev Użytkownik (780 p.)
Hmm, wydaje mi się, że powinien wystarczać, aczkolwiek ponownie - pewności nie mam. Jeszcze jakiś czas temu (dłuższy gdyż zlekceważyłem problem) działał poprawnie, po prostu od pewnego momentu się zaczął wyłączać, ale zbagatelizowałem to (była możliwość odpalenia go ponownie właśnie przy użyciu sposobu w opisie).
Zasilacz to VS650 650W.
Podzespoły:
Intel Core i7 4770K @ 3.50 GHz
MSI Z87-G43
12 GB ram DDR3 (niestety teraz nie mam jak sprawdzić dokładnego modelu, jeśli będzie trzeba to dostarczę później więcej informacji)
GTX 960

Pisząc, że temperatura jest w normie chodziło mi o to, że nie zauważyłem jakiegoś znacznego (lub nawet żadnego) wzrostu w porównaniu do zwykłego korzystania z komputera.
Może jest to kwestia odpowiedniego narzędzia. Jakie polecisz do diagnostyki temperatury? Postaram się to sprawdzić jak najszybciej i dostarczyć wyniki.
komentarz 8 lutego 2022 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
O ile to nie temperatury, zasilacz, zakładając, że jest w 100% sprawny, jest okey, to przychodzą mi dwie rzeczy do głowy: ram i dysk. memtest86 i HD Tune. Nie wiem, czy to obecnie polecane narzędzia, może ktoś doradzi inny zestaw.
komentarz 9 lutego 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Przy uszkodzenie RAM-u czy dysku sypałby raczej błędami, BSOD-ami, S.M.A.R.T alertami. OP pisze, że wyłącza się przy obciążeniu, a to wskazuje na problem z przegrzewaniem albo zasilaniem.
komentarz 9 lutego 2022 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Może i tak, może i nie. Wyszedłem z założenia, że długi czas pracy=zajęty ram w większym stopniu, co zwiększa szansę na trafienie na uszkodzoną komórkę, analogicznie do dysku.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 266 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,026 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez pgrpl Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 439 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...