• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Powiadomienia antywirusa o blokowaniu nieotwieranej strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
195 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez Ytemeriku Początkujący (370 p.)

Od kilku tygodni pojawia mi się ciągle jeden i ten sam komunikat kilka-kilkanaście razy dziennie o "zneutralizowaniu zagrożenia" od avast'a (https://imgur.com/a/rD07bTV). Ostatnim programem jaki zainstalowałem od momentu pokazywania się tego powiadomienia był Origin, jednak go odinstalowałem i nic się nie zmieniło. Przeskanowanie komputera dwoma antywirusami (mam tylko avast'a ale na czas zainstalowania drugiego, avast'a wyłączyłem) nie pomogło (nic nie wykryły). Stronę sprawdziłem na VirusTotal on też nic nie wykrył. Nawet jeśli strona jest bezpieczna niezbyt ją otwieram więc wolałbym by się ten komunikat nie pojawiał bo przeszkadza.

Poza tym mam Windowsa 10, 16GB RAM i i5-9gen.

Proszę o pomoc z pozbyciem się tego co mi otwiera tą stronę.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 lutego 2022 przez overcq Pasjonat (21,650 p.)
wybrane 21 lutego 2022 przez Ytemeriku
 
Najlepsza
Przecież wyraźnie wskazuje, który plik jest pobierany: https://cheap-perfume-online.com/favicon.ico. A ten plik jest pobierany pewnie po to, by wyświetlić ikonę strony w zakładkach. Być może masz w zakładkach dodaną tę stronę.
komentarz 11 lutego 2022 przez Ytemeriku Początkujący (370 p.)

Już rozumiem że może to być połączenie nie po to by samą stronę otworzyć, a po to by wyświetlić ikonkę a może reklamę tylko że nie mam tego nigdzie w zakładkach (że mam Opere GX to sprawdziłem zakładki u góry, a także na stronie główne i w pinboards, także w historii tej strony nie mam), więc nie wiem jak można by było się tego pozbyć. Chociaż i tak już rozumiem że mogę dodać ją do wyjątków i nie będą raczej mi się strony otwierać c:

0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2022 przez Osse Dyskutant (7,510 p.)

Strona jest "czysta" to fałszywe alarmy Avasta , odinstaluj go i zainstaluj innego antywirusa, np Panda Dome i zobacz jak będzie się zachowywał przy tych stronach.

komentarz 8 lutego 2022 przez Ytemeriku Początkujący (370 p.)

Nie o to mi chodzi, problem w tym że ja tej strony nie otwieram. Równie dobrze mógłbym w dodać ją do wyjątków, ale nie chce by mi się komputer z nią łączył tak często bez powodu.

komentarz 8 lutego 2022 przez Osse Dyskutant (7,510 p.)
A próbowałeś wyczyścić pamięć podręczną ? W przeglądarce Opera przejdź do O menu > Historia > Wyczyść dane przeglądania,wybierz zakres czasu,
zaznacz pamięć podręczną i zatwierdź „Wyczyść dane”.
komentarz 9 lutego 2022 przez Ytemeriku Początkujący (370 p.)

Nie chce usuwać historii (historia sama w sobie nie może uruchamiać stron) ale pamięć podręczną wyczyściłem, także pliki cookie.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 728 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 199 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2019 w PHP przez Majki Obywatel (1,410 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...