• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skoki GPU z 30% do 100% na sekundę co jakiś czas podczas gier.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
921 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez Kacper112 Nowicjusz (120 p.)

Witam, mam pewien problemik, tak jak w temacie, podczas jakiejkolwiek gierki (nawet w menu) skoki GPU w menadżerze zadań skacze z 30% do 100% na sekundę tak co jakiś czas dopóki nie wyjdę z gry, bardziej stawiać tu na niedopracowane sterowniki GPU czy Windowsa 11, a może samo uszkodzenie GPU ?

RTX 3050TI 

Ryzen 7 4800h

16GB Ramu

Windows 11

M.2 SSD 512GB

 

 

komentarz 7 lutego 2022 przez Kacper112 Nowicjusz (120 p.)
CPU temperatury podobne jak GPU, CPU nie testowałem. Chociaz i tak uzycie karty (nie liczac tych skokow do 100%) jest uzywana w okolicach 70%
komentarz 8 lutego 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Przypomniała mi się nazwa programu do analizy tego, co się dzieje w Windowsie (w zasadzie to dwie aplikacje).

Zainstaluj Windows Performance Toolkit. Tam masz dwie aplikacje - Windows Performance Recorder i Windows Performance Analyzer. Pierwsza służy do rejestrowania wybranych parametrów systemu (można wybrać użycie CPU i GPU). Druga służy do analizy wyników.

Sprawdziłem teraz u siebie i elegancko można zobaczyć, ile dana aplikacja w danym momencie czasowym zużywa CPU/GPU. Może ten toolkit pomoże zlokalizować przyczynę pików.

komentarz 8 lutego 2022 przez Kacper112 Nowicjusz (120 p.)
Oki postaram sie wkleic wyniki po poludniu.
komentarz 8 lutego 2022 przez Kacper112 Nowicjusz (120 p.)

@j23, Hej szukałem tego, ale znalazłem tylko do windowsa ADK, nie jestem pewien czy to jest  to. 

komentarz 8 lutego 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Jeśli dobrze pamiętam, to tak, to jest instalator różnych toolkitów w tym Windows Performance Toolkit.

Instalacja jest prosta. Jak dojdziesz do etapu wyboru tego, co chcesz zainstalować, wybierz tylko wspomniany toolkit i już.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 105 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 593 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2022 w Python przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 112 wizyt
pytanie zadane 2 lutego w Python przez MichaelM Bywalec (2,520 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...