• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak localhost zrobić widoczny na zewnątrz

Object Storage Arubacloud
0 głosów
644 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2022 w Hostingi, domeny, usługi przez Marcin111 Nowicjusz (120 p.)
Cześć, mam stronkę na localhost i mogę się do niej dostać z kompa na której stoi jak również z komputerów w tej samej sieci ale po IP i po publicznym IP nie mogę się do niej dobić z innych sieci. Dodałem nawet reguly w firewall na port na którym działa ta strona ale to nie pomogło. Nie bardzo wiem co mogę jeszcze zrobić. Może operator mnie blokuje? Ruter też odblokowywalem.. brak mi więcej pomysłów. Prośba o pomoc

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2022 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
porty przekierowane ?
komentarz 4 lutego 2022 przez Marcin111 Nowicjusz (120 p.)
Tak, z mojej strony wygląda to ok. Dla przykładu moja strona to http://(mojeip):5051/ a firewall i router moja odblokowane porty z zakresu 5040-5055. Lokalnie nadal działa, z zewnątrz już nie. 404 not found
komentarz 4 lutego 2022 przez Marcin111 Nowicjusz (120 p.)
I z tego co pamiętam w ruterze robiłem przekierowanie ale też nie pomogło.
komentarz 4 lutego 2022 przez qax Dyskutant (8,060 p.)

Po pierwsze zakładamy, że masz stałe ip - w przeciwnym wypadku (choć mało to prawdopodobne) adres może się zmieniać i po każdej jego zmianie nikt nie będzie miał dostępu do Twojego serwera - wtedy rozwiązaniem może się okazać dynamiczny dns. W każdym bądź razie nawet jeśli masz publiczne ip to wiadomo, że operator zablokuje bmc, gdyż byłbyś podatny na ataki. Pozatym cały czas te same pytania pojawiają się na forum odnośnie domowych serwerów www i od jakiegoś czasu zabieram się do napsiania na swoim blogu drugiej części takiego "kompleksowego" poradnika na ten temat, lecz ciągle coś staje mi na drodze... indecision

komentarz 4 lutego 2022 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
edycja 4 lutego 2022 przez Oscar

@Marcin111,  skoro dostajesz 404 a nie timeout, to znaczy że jakoś dostajesz się na swój serwer, tylko on z jakiegoś powodu nie zna adresu.  Sprawdź w logach o co chodzi.

Być może masz przekierowanie na inny komputer, na którym też działa serwer WWW, albo odpowiada ci serwer WWW na ruterze.

komentarz 4 lutego 2022 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
Pokaż jak masz zrealizowane przekierowanie portów i jaki masz ip wew.

działa to np  tak :

ip zew :wystawiony port - > twój_wew_Ip  wew:twój Port
komentarz 4 lutego 2022 przez NoteDS Użytkownik (560 p.)

Powinieneś w routerze mieć funkcje NAT forwardnig / PORT forwarting przez którą przekierujesz porty a na komputerze lokalnym musisz odblokować konkretne porty, jeśli http to 80 jeśli https 443 w firewallu. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,177 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 341 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...