• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SQL ekonomia/it in business/ nauka pomoc

Object Storage Arubacloud
0 głosów
308 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez antonioobanderanos1x Nowicjusz (120 p.)
edycja 3 lutego 2022 przez antonioobanderanos1x
Cześć, jestem studentem IV roku Ekonomii na UEW, na tym kierunku na tym uniwersytecie mamy przedmioty związane z takim IT w biznesie. Oczywiście ekonomia nauka społeczna, ale używa metod matematycznych do opisu zjawisk, więc przez 4 lata ekonomii przedmioty takie jak analiza matematyczna, metody ilościowe, statystyka, ekonometria, matematyka ekonomiczna, matematyka finansowa, teoria gier mnie nie omineły, zreszta studiując ekonomię matematyka jest na kazdym przedmiocie zwłaszcza finansowych ( zarzadzanie portfelowa, analiza portfelowa, analiza instrumentów finansowych itp) więc matma a nawet fizyka ( teoria użytecznosci - modele magnetykow na gieldzie, teoria ryzyka i podejmowanie decyzji, dynamika pochodnych instrumentow finansowych, analizy portfelowe itp)  Przedmioty takie jak Data Science, jakiś wstęp do algortymów uczenia maszynowego, business intelligence i tak dalej miałem na studiach, zresztą po skończeniu tego mgr chciałbym pójść na IT in Business na ten sam uniwersytet na spec big data w biznesie. Aktualnie pracuje w korporacji we Wrocławiu w dziale analiz natomiast nie mam żadnego większego pojęcia o SQL tylko jakieś podstawy z select,order by itp. a tak się jakoś złożyło, że sobie wpisałem PostgreSQL do CV i idę na rozmowę o prace na stanowisko młodszego analityka danych i oczekują tylko excela i SQL, ale co najważniejsze praca jest 3 dni w tyg od 7 do 15 a nie 4/5 dni w tygodniu po 8 godzin w tym 100% pewne  overtime, a zależy mi teraz na czasie.

Czy waszym zdaniem, aby mieć potwierdzenie swoich umiejętności to lepiej jest zrobić kurs z SQL na udemy za 50-60zl czy wydać ok 500-600zl na 14 godzinne warsztaty organizowane przez UEW z podstaw SQL ? a może jeszcze jest coś innego co potwierdzi moje umiejętności zanim nie pojde na informatyke w biznesie? tak swoja drogą to troche żałuje, że nie poszedłem od razu, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. W przyszłości chciałbym pracować na rynkach kapitałowych, mam już licencję MPW więc powoli do przodu.

 

Z góry dziękuje za pomoc :)
komentarz 3 lutego 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
kurs z udemy jako potwierdzenie umiejetności? :D Żartujesz.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 lutego 2022 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Ja aktualnie robię dwa darmowe kursy z SQL na Kaggle.com, są bardzo spoko, przy czym to nie jest postgreSQL.

Szanuję to, że tak dużo matematyki macie na ekonomii. Ogólnie w porównaniu do tego co Ty i ja mieliśmy na studiach, SQL to pestka i nawet jak się okaże że docelowo oni chcą postgreSQL albo KeanuReavesSQL albo jeszcze jakiegoś innego, to najwyżej powiesz że ogarniesz to w kilka dni gdy już będziesz wiedział co masz ogarnąć. Tym bardziej że skoro praca jest na niepełny etat to pewnie nie wymagają Bóg wie czego.
0 głosów
odpowiedź 4 lutego 2022 przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)

W mojej ocenie nie musisz chodzić na kursy. Na takim stanowisku wg mnie nie będą chcieli nic więcej z SQLa poza lekko skomplikowanym selectem na poziomie:

select t2.pole1, sum(t1.wartosc) as wartosc
from table t1
join table t2 on (t2.lacznik = t1.lacznik)
where t1.pole10 = 'abc' and t2.pole3 = 'dsa'
group by t2.pole1
order by 2 desc

Ewentualnie jeszcze "case" i podstawowe funkcje typu avg, coalesce, left, substring.

Takie rzeczy wg mnie możesz zrobić sobie sam - zainstalować na swoim komputerze postgresa, przygotować sobie dane w tabelach np. sprzedaz i towar. Poćwiczysz sobie za darmo, a instalując, wrzucając dane i próbując uzyskać wyniki w mojej ocenie nauczysz się więcej niż na podstawowym kursie (wiadomo, że coś nie będzie chciało działać i będziesz szukać rozwiązań - a to zapamiętuje się najdłużej :) ).

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 653 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 997 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 3,140 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...