• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy jestem zagrożony?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
382 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez antekelektronik Obywatel (1,120 p.)
Witam, ostatnio natknąłem się na stronę cracksmad.com. Bardzo słaba jakość zdjęć i opisy z błędami zaciekawiły mnie. Jak najszybciej uruchomiłem maszynę wirtualną i pobrałem pełną wersję adobe illustrator. Plik ważył 5mb . Tak,  naprawdę! tylko 5 mb. Od razu wiedziałem że to trojan. Windows defender zareagował od razu i zablokował plik. Z ciekawości wyłączyłem defender i uruchomiłem plik .exe . Otworzyła się tylko strona iplogger.org/kod. Czy program na maszynie wirtualnej może poza nią wyjść? Oraz czy osoba posiadająca IP maszyny wirtualnej może coś zrobić mojemu głównemu komputerowi? Dopiero zaczynam poznawać taktyki hackerów/scamerów więc jestem kompletnie zielony w tych tematach i boję się o swoje bezpieczeństwo.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 2 lutego 2022 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)
wybrane 3 lutego 2022 przez antekelektronik
 
Najlepsza
Raczej nie możliwe jest żeby wirus przedostał się z maszyny wirtualnej do komputera głównego ponieważ jest to osobne środowisko co prawda dzieli z komputerem podzespoły ale są to odseparowane procesy. A przynajmniej nie słyszałem jeszcze o takim przypadku.

A odnośnie adresu ip maszyny wirtualne to nic nie zrobi bo jest to adres prywatny który znają i mają dostęp osoby podłączone do twojego rutera a osoby z zewnątrz(z Internetu) nie mają dostępu do maszyny wirtualnej chyba że przekierujesz porty ręcznie na ruterze na adres ip maszyny wirtualnej.

Strona iplogger z tego co widziałem pozwala odczytać osoby która na podany adres z tokenem weszła publiczny adres ip rutera i lokalizacje jeżeli pojawił ci się przycisk "udostępnij lokalizacje" i go kliknąłeś na "zezwól" to w tedy taki ktoś może mieć twoje ip i lokalizację dokładną tam gdzie się znajdujesz a jeżeli kliknąłeś na "odmów" to ma przybliżoną lokalizuje np. u mnie pokazało lokalizację 200km ode mnie. Więc możliwe ze ktoś takie ma twoją lokalizację i adres ip rutera
komentarz 2 lutego 2022 przez łysymetyl Początkujący (320 p.)
Nie zgodzę się. Znane są błędy w procesorach, które umożliwiały ucieczkę z wirtualizowanego środowiska do hosta. Oczywiście są to bardzo konkretne przypadki (wiele wskazuje na to, że to backdoory rządowe), więc nie takie hop siup do wykorzystania, ale jednak istnieją.
komentarz 3 lutego 2022 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

@łysymetyl

Oczywiście ze istnieją bo wszystko co człowiek zrobił da się zepsuć/obejść ale jak napisałem nie słyszałem w Internecie o przypadkach wirusów które jednak wykorzystują podatności sprzętowe czy też oprogramowania virtual machine.

Ale masz racje. Mogłem sprecyzować bardziej wypowiedź.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 661 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 87 wizyt
pytanie zadane 14 września 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez naimad Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,172 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez Maxxxii Obywatel (1,260 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...