• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Adres IP Facebook Messenger

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,588 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Haxiu Nowicjusz (190 p.)
Dzień dobry.

Opiszę wpierw sytuację, aby zrobił pewnego rodzaju tło.

Mój brat zmarł już prawie 1.5 roku temu. Nikt nie miał dostępu do jego konta Facebook, ale ostatnio zauważyłem, że bywał dostępny. Widziałem może ze trzy razy. Jakoś mnie ominął fakt, że można zgłosić do FB konto na zasadzie "in memoriam" i zamierzam to teraz uczynić, tylko muszę od rodziców wyciągnąć dokumenty. I zgłosiła się do mnie jedna osoba, nomen omen bliska - brat nie znał jej za życia dostała wiadomość na messengerze która wyglądała tak: ↓ *

Brzmi to jak jakiś taki numer z podrzędnej gazety z sensacjami, ale wiadomość też była wysłana o 3:33.

Czy jest opcja namierzyć kto to wysłał z jakiego IP? Domyślam się, że pewnie nie, bo prywatność, bo Facebook i ich prawo. Zapewne służby też się tym nie zainteresują, bo w sumie w takiej wiadomości nie ma nic co ma znamiona przestępstwa.

Jest to bardzo dziwna sytuacja. Jest też wiele prawdopodobne, że ktoś jakimś cudem przejął to konto - włamał się.

Proszę o jakieś informacje czy da się coś zrobić i sprawdzić IP kto się logował na to konto z jakiego miejsca i z jakiego miejsca wysłał wiadomość.

Pozdrawiam

M.
komentarz 17 lutego 2022 przez Mixteraks Początkujący (360 p.)
Facebook nie chroni za bardzo kont i haseł

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 lutego 2022 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Jedynie facebook posiada takie informacje. Jeśli udałoby Ci się odzyskać konto brata, to jest opcja sprawdzenia skąd ktoś się logował. Jako osoba z zewnątrz, bez dostępu do konta, nie ma takiej możliwości.
0 głosów
odpowiedź 2 lutego 2022 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

Ogólnie mówiąc to nie ma możliwości z zewnątrz tak ja to napisał poniżej @rafu007 tylko jeżeli uzyskasz dostęp do konta to jest tam w ustawieniach zakładka aktywności logowania i tam jest napisany adres IP oraz adres z jakich regionów ktoś się logował tylko ze to może mylić ponieważ namiar lokalizacji nie jest określany na podstawie komputera z którego ktoś się logował chyba że miał włączonego GPS ale jeżeli nie miał to pokażę adres serwera najbliższego albo jakieś typu bramki lub rutery przez które przechodzi sygnał a który ma skonfigurowaną lokalizację bo niektóre urządzenia telekomunikacyjne muszą chyba mieć skonfigurowaną lokalizacje. 

Np. polecenie w cmd Windows-a  "tracert wp.pl" pokaże tobie rutery, serwery, bramki czy coś takiego nie wiem dokładnie przez które przechodzą pakiety połączeniowe z serwisem wp.pl, ale to pokażę tylko adresy ip ale obstawiam ze gdzieś można sprawdzić co za adres ip albo domena. https://nsix.pl/kb/narzedzie-traceroute-do-diagnostyki-sieci/  https://tools.keycdn.com/geo

A odnośnie aktywności logowania na fb i adresu ip to jak już uzyskasz dostęp do konta to nie zdziw się jeżeli lokalizacja pokazana to będzie rosja, iran, niemcy czy coś takiego ponieważ bardzo dużo osób próbuje logować się na fb za pomocą danych z wycieków haseł maili itp. miałem też taką sytuacje ze ktoś zalogował się mojego facebooka ale przyszło powiadomienie czy to ja się logowałem a logowanie było z rosji, po zmianie hasła i dwuetapowym zabezpieczaniu po jakiś paru tygodniach przyszła prośba o weryfikacje logowania z iranu. I jest to tylko dlatego że ktoś kto siedzi sobie w rosji albo nawet w polsce używa VPN(https://nordvpn.com/pl/what-is-a-vpn/) i zamiast pokazywać się prawdziwy kraj logowania to pokazuje się kraj w którym stoi taki serwer VPN przez które przechodzą pakiety.

Więc w skrócie jeżeli to jest jakiś masowy atak nie tylko osoby która nawet tej osoby nie znała a ma dane z wycieku jakiegoś to prawdopodobnie pokaże się fałszywy adres ip i lokalizacja a namierzyć za pomocą takich danych się nie da, bez danych os właściciela serwera VPN a nawet jeżeli to ktoś kogo twój brat znał lub też ty znasz to jedyne w Internecie za pomocą odpowiednich stron internetowych będziesz wiedział od jakiego operatora wyszło połączone ale operator bez nakazuj sądowego nie przekaże poufnych danych do jakiego urządzenia należy ten adres IP.

Więc tak czy siak nie będziesz wiedział kto wysłał wiadomość i kto ją wysyłał, nawet po zgłoszeniu sprawy na policje wątpię żeby oni coś zdziałali w tej sprawie(procedury).

0 głosów
odpowiedź 2 lutego 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Przypominam tylko, że długo nieaktywne konta są czyszczone i przechodzą na kogoś innego- nie raz tak jest, że konto obserwowane będące osoba x- zmienia się na inną osobę bo już tak to system robi ,teraz mniej- dawniej to częściej spotykane było, ale polityka się też zmienia i wszystko zależy też jak z aktywnością jest przypisanego emaila

Więc konta nomen-omen mają innego właściciela, ale w ustawieniach  widnieje dalej to jakby to  konto twojego brata bo prostu masz np. go w znajomych, czy pozostało Ci w pamięci wiadomości

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 35,974 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez niezalogowany
+1 głos
3 odpowiedzi 417 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,145 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...