• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hybrydowe aplikacje, co i jak? Ionice, native, Quasar..

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
216 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2022 w JavaScript przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
Hej wszystkim!

Chciałbym stworzyć swoją pierwszą aplikację mobilną przy użyciu VueJS. Czytałem trochę co i jak, ale nadal za bardzo nie rozumiem pewnych kwestii i się pogubiłem.

Chciałbym stworzyć aplikację mobilną którą będę mógł umieścić w App Store i Google Play'u. Tutaj pojawia się kilka pytań oraz kwestii w których nie wiem czy mam rację:

- React Native o raz Vue Native nie potrzebują żadnych "builderow" jak Cordova czy Capacitor? Jest także najbardziej zaawansowany co do API urządzenia?

- Quasar oraz Ionic są frameworkami UI które tylko przyśpieszą pracę nad apką mobilną.

- Widziałem kurs Quasar'a. Użytkownik użył powiadomień push, ale te pojawiały się poprzez przeglądarkę Chrome. Czy jeśli dobrze rozumiem, Quasar + Cordova to tak na prawdę dalej strona mobilna tylko bez "nakładki" przeglądarki?

- Aby powiadomienia były prawowicie od apki, musi ona być napisana albo w React Native albo w Vue Native? Czy można to w jakiś sposób to obejść?

Szukam czegoś, dzięki czemu będę w stanie zrobić apkę przy pomocy HTML, JS, CSS, ale żeby dało się ogarnąć jakoś te powiadomienia sensownie.

Serdecznie dziękuje za pomoc :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 30 stycznia 2022 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
vue native nie sprawdzałem, ale obstawiam że zasada działania taka jak react native

czyli tłumaczenie komponentów z frameworka, na obiekty aplikacji mobilnej (np obiekty androida, ios), przez to masz dużo problemów, bo nie wszystko jest tłumaczone tak jak chcesz, niektóre rzeczy wyglądają inaczej między systemami a na stronie jeszcze inaczej, sporo problemów z tym jest, ale finalnie działa to na natywnych komponentach, tak jak przy pisaniu tego w np kotlinie albo swiftcie

w przypadku PWA, masz po prostu przeglądarke w której odpala sie strona, tylko że przeglądarka jest "ukryta" a pliki strony są trzymane lokalnie, więc może działać offline i jest złudzenie jakby to była normalna aplikacja, dobre do aplikacji które nie wymagają super wydajności i dobrze by działały jako wersja mobilna strony (i często działają lepiej od stron, bo nie trzeba co chwile pobierać plików strony i nie ma pokazywania paska przeglądarki przy scrollowaniu)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 543 wizyt
pytanie zadane 26 września 2018 w Android, Swift, Symbian przez sapero Gaduła (4,100 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 308 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2018 w JavaScript przez reaktywny Nałogowiec (40,330 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 161 wizyt
pytanie zadane 19 września 2018 w JavaScript przez JeyJey Użytkownik (710 p.)

92,347 zapytań

141,148 odpowiedzi

318,724 komentarzy

61,781 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...