• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Messenger- cofanie wiadomości

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
3,861 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2022 w Urządzenia mobilne przez alibaba123 Nowicjusz (130 p.)
Mam pytanie odnośnie aplikacji messenger i cofania wysyłania wiadomości, otóż w jednej konwersacji z zablokowaną osobą, nie mogę cofnąć wysyłania wiadomości, u wszystkich czym to może być spowodowane? dziękuję z góry

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Jeśli osoba odebrała wiadomość tzn. ją zobaczyła nie możesz cofnąc tej wiadomości gdyż została już ona przetworzona.
Analogicznie jeśli minął czas sesji - nie wiem ile ona trwa, ale chodzi o fakt tego kiedy ona zostanie całkowicie załadowana jako strumień danych.

Wiadomości są wysyłane jako strumień obserwowalny "kiedy się on nie zakończy" to w tym czasie możesz go cofnąc zwykle do 5 minut chyba jest, nie wiem jak działa polityka cashowania i operacji  w firmie Metawerse, ale jeśli wiadomość nie została "przeczytana" mimo upływi sesji - to jest wstrzymana dalej w stanie - do cofnięcia gdyż obserwator- > czyli odbiorca, nie zakończył strumienia to na jego reakcje jest zakończenie przetwarzania rządania.

Więc dwie opcje : albo czas upłynął ... w sesji wysyłania albo odbiorca zdążył odebrać to, tzn nie musi on tego widdzieć wystarczy że otworzył okienko wiadmości albo pozostawił aktywne
komentarz 30 stycznia 2022 przez alibaba123 Nowicjusz (130 p.)
Dziękuję pięknie, miałoby to sens, gdybym nie przeszła do konwersacji nawet z 2018 roku, w których mogę wykonać manewr cofania wiadomości, już odebranych. Nie mogę tego wykonać tylko z tą jedną osobą. Być może istnieje  inne rozwiązanie?
komentarz 30 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
ale cofasz tę wiadomość tylko dla SIEBIE-> nie dla odbiorcy, odbiorca ją dalej widzi. I możesz sobie to sprawdzić gdyż czasami po wysłaniu jest teraz opcja 'usun dla wszystkich;, lub tylko dla siebie'

W 2018 roku prawdopodobnie była inna polityka trzymania wiadmości względem tego co jest teraz. Wiesz to też zależy od regulaminu, aktualny regulamin bardzo się zmienił co powoduje że facebook nie może teraz jak dawniej tak przechowywać danych mamy np. RODO
komentarz 30 stycznia 2022 przez alibaba123 Nowicjusz (130 p.)
No tak, o tym właśnie mówię, ze nawet w konwersacjach z 2018 roku mam opcję „cofnij wysyłanie u wszystkich”. I w 2019 i w 2020 i tak dalej, nie mam tej opcji tylko i włącznie w stosunku do jednej konwersacji
komentarz 30 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

https://www.dobreprogramy.pl/messenger-pozwala-cofnac-wyslana-wiadomosc-ale-nalezy-pamietac-o-ograniczeniach,6628557377431169a

 

Funkcja Usuń dla wszystkich, jak sama nazwa wskazuje, kasuje wiadomość u wszystkich uczestników rozmowy. Należy wiedzieć, że możliwość usunięcia jest dostępna wyłącznie przez 10 minut od momentu wysłania wiadomości. Po upływie tego czasu, usunięcie nie jest już możliwe.

Trzeba mieć też na uwadze, że pozostali uczestnicy rozmowy będą widzieć informację, że wiadomość została usunięta. Ponadto, wciąż będą mogli ją zgłosić, jeśli przed usunięciem zauważyli, że zawierała ona niewłaściwe treści. Tak, wiadomość po skasowaniu jest nadal przechowywana na serwerach Facebooka.

1
komentarz 30 stycznia 2022 przez Billy Użytkownik (680 p.)

ale cofasz tę wiadomość tylko dla SIEBIE-> nie dla odbiorcy, odbiorca ją dalej widzi. I możesz sobie to sprawdzić gdyż czasami po wysłaniu jest teraz opcja 'usun dla wszystkich;, lub tylko dla siebie'

Ogólnie bardzo ładne te twoje wytłumaczenia i mądre w sumie, ale od roku/dwóch facebook pozwala na usuwanie wiadomości dla wszystkich, nawet, jeśli minęło kilka dni. Ograniczenie do 10 minut było co prawda kiedyś, ale już nie jest faktem. Przejdź do jakiejś starej konwersacji i spróbuj ;) 

 

komentarz 31 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
okej usunąc możesz, ale ta wiadomość pozostaje widoczna dla odbiorcy- zrób sobie test na 2 kontach. Wyslij wiadomosc, odbierz na 2 koncie i usun potem te wiadomosc.
komentarz 31 stycznia 2022 przez Billy Użytkownik (680 p.)

U drugiej osoby zamiast wiadomości jest "Użytkownik *użytkownik* cofnął wysyłanie wiadomości". I to jest jedyny ślad, jaki zostaje.

0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2022 przez Billy Użytkownik (680 p.)
Sprawdziłem przed chwilą, i jeśli osoba jest zablokowana, to się nie da. Musi być odblokowana, żebyś był w stanie usunąć tą wiadomość

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,495 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 178 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2022 w JavaScript przez kordix Gaduła (3,910 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 634 wizyt
pytanie zadane 18 września 2021 w Ogłoszenia, zlecenia przez Stokrotka Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...