• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Błędy w młodości, a praca w IT jako front-end.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
639 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez krissto7 Gaduła (3,100 p.)
zmienione kategorie 30 stycznia 2022 przez ScriptyChris
Jak zaczynałem naukę programowania to łudziłem się, że samym kodowaniem będę w stanie zdobyć pracę, uczę się front-endu około półtora roku i już sporo umiem, ale przez błędy w młodości nie podszedłem do matury i mój język angielski jest na bardzo przeciętnym poziomie. Chciałbym ciągle się rozwijać i osiągnąć swoje marzenie jakim jest zdobycie zawodu, myślę, że jestem w stanie się przygotować i zdać maturę, pewnie zajmie mi to trochę czasu, ale chciałbym to zrobić, angielski na poziom B1 jestem w stanie wskoczyć, ale pytanie czy to wystarczy, oglądając różne ogłoszenia to wymagania są bardzo duże i w większości jest nawet wymagany poziom B2... Nie chcę się obudzić z ręką w nocniku i jak to osiągnę to nadal będę kiepskim kandydatem. Też trochę myślałem nad zawodem w IT trochę łatwiejszym do osiągnięcia, przez głowę przeleciała mi myśl o Wordpressie, ale sam nie wiem. Aktualnie trochę jestem w zastoju i sam nie wiem co dalej zrobić, brakuje mi jasno nakreślonego celu abym mógł dalej podążać, za wszystkie rady i opinie serdecznie dziękuje :)
1
komentarz 30 stycznia 2022 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,280 p.)
Sam chyba sobie odpowiedziałeś - przyłóż się do angielskiego.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2022 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Co do angielskiego w IT, to myślę, że moja wypowiedź sprzed 1.5 roku jest nadal aktualna.

Jako początkujący nie musisz jakoś super płynnie wypowiadać się po angielsku (to zadanie bardziej dla osób, które uzgadniają z klientem różne sprawy lub zarządzają zespołem zagranicznym). Wystarczy, że będziesz potrafił przeczytać i napisać dokumentację (oraz oczywiście kod) - w tym jakieś komentarze w systemie zarządzania projektami, typu Jira czy Redmine. W komunikacji tekstowej z powodzeniem możesz wspierać się słownikiem/translatorem i masz więcej czasu na przemyślenie co chcesz przekazać i jak, więc tu większego problemu raczej nie ma. W przypadku komunikacji głosowej, dobrze już by było umieć przynajmniej składać proste zdania, w stylu: "wczoraj pracowałem nad A; napotkałem problem B; konsultowałem się z C i albo problem nadal występuje albo nie; planuję zająć się zadaniem D, ewentualnie skonsultuję to z E" plus oczywiście powinieneś potrafić zrozumieć co mówią do Ciebie (moim zdaniem to bywa bardziej skomplikowanie ze względu na różną jakość połączeń oraz różne akcenty i tempa wypowiedzi ludzi). W dobrym zespole ktoś Cię raczej w tym wesprze, tj. dopowie coś lub wyjaśni (w trakcie meetingu lub po) - zazwyczaj jako początkujący i tak nie będziesz wiedział wielu rzeczy domenowo-technicznych, więc ktoś z zespołu pewnie będzie Ci pomagał. Raczej nie patrz na poziomy B1/B2/C1 itp. pod kątem szkolno-egzaminacyjnym a bardziej pod kątem umiejętności dogadania się. Język to, w gruncie rzeczy, narzędzie komunikacji i jeśli potrafisz w prostych słowach opisać jakiś problem w apce i proponowane rozwiązanie, to nie musisz użyć do tego kilkunastu czasów i kilkudziesięciu synonimów - choć to wtedy oczywiście plus dla Ciebie.

Podobne pytania

–2 głosów
4 odpowiedzi 1,738 wizyt
pytanie zadane 9 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Michał Natz Nowicjusz (130 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 1,970 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,372 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...