• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przyłącz się do projektu! [za damo]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
474 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2022 w HTML i CSS przez nojszewski Początkujący (290 p.)

No więc tak:

Powstał nawet ładny panel logowania, który łączy się z bazą danych, zrobiłem strukturę katalogów, podpiąłem CDNa oraz kupiłem domenę. Jeśli ktoś jest zainteresowany postępem prac - zapraszam na githuba - rano wstawię stworzony do tej pory kod. Jeśli natomiast chcesz się przyłączyć i wspôlnie tworzyć ten projekt (charytatywnie ;) to napisz na maila contact@nojszewski.net. A oto skrócony opis całego projektu (dłuższy będzie na stronie projektu, ale ona będzie dopiero jak sam system będzie w końcowej fazie tworzenia): 

 

Jestem uczeniem jednej z SP w Węgrowie (małe miasto niedaleko Warszawy). Jest tu wykorzystywany e-dziennik VULCAN UONET+, który nie jest już najnowszy i momentami przypomina windowsa XP (wygląd i wydajność). Dodatkowo szkoła płaci za niego ponad 2000 PLN / rok szkolny więc trochę dużo jak za 10 miesięcy. Postanowiłem, że to zmienię i stworzę nowy, dużo bardziej wydajny i ładniejszy e-dziennik nie tylko dla mojej szkoły lecz dla każdej która go potrzebuje. 

Sam nie dam sobie jednak ze wszystkim rady więc jeżeli:

-umiesz w htmla, cssa, php, mysqla i (opcjonalnie js),

-chcesz za darmo pomagać innym (potem Ci się to zwróci + satysfakcja ze wspólnej nauki nowych rzeczy) to zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,

Wojciech Nojszewski

www.nojszewski.net

komentarz 27 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,810 p.)

Postanowiłem, że to zmienię i stworzę nowy, dużo bardziej wydajny i ładniejszy e-dziennik nie tylko dla mojej szkoły lecz dla każdej która go potrzebuje. 

Sam nie dam sobie jednak ze wszystkim rady więc jeżeli:

tylko, że jeśli potem projekt wyjdzie do użytku publicznego to nie będzie już twoją własnością według prawa intennetu w ramach właśności intelektualnej i twórczej, stąd nie będziezs mógł na tym zarobić przypominam, a jeśli tak będzie to wtedy zgodę na to muszą udzielić współautorzy tak samo jak na wykorzystanie  

komentarz 27 stycznia 2022 przez nojszewski Początkujący (290 p.)
No to narazie nie musimy na tym zarabiać - najpierw stopniowo plan free a potem z czasem kolejnych funkcji dołożymy płatne plany. Wydaje mi się że Autorzy nie będą mieli nic przeciwko wyrażeniu zgody natomiast szanuję decyzje każdego. Dzięki za przypomnienie tak na marginesie bo zapomniałem troche o tym ;)
komentarz 27 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,810 p.)
nie no tylko mówię, bo generalnie bawi mnie takie określenie " POŚWIĘĆ SWÓJ CZAS I PRACE" ZA DARMO dołącz do projektu. Powodzenia na pewno ktoś chętny się znajdzie
komentarz 27 stycznia 2022 przez nojszewski Początkujący (290 p.)
A w jaki sposób działają wszyscy wolontariusze i organizacje non-profit? Ktoś poświęca swój wolny czas, żeby coś zrobić i nie wziąć za to pieniędzy mimo, że w tym samym czasie mógłby robić dokładnie to samo tylko np. na zlecenie i wziąć za to hajs a on woli jednak woli zrobić to za darmo i z pasją…
komentarz 27 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,810 p.)

słabe porównanie bo organizacja nonprofit nie zarabia i to jest ta różnica 

 

Najczęściej jest to stowarzyszenia - dobrowolne, trwałe i samorządne zrzeszenia o celach niezarobkowych.

więc jeśli nigdy nie zamierzasz zarabiać na tym produkcje to tak- działasz jak non profit.  Wolontariat jest dobrowolny to prawda 
Pytanie czy szukasz januszy programowania, żeby sobie pokodzili -  czyli dzialalnosci filantropijnej doswiadczonych programistowbo jeśli tych drugich to nikt się na to pisać nie będzie 

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2022 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)

Nie chcę podcinać ci skrzydeł, ale porywasz się z motyką na Słońce, jeżeli sam (lub z grupą wolontariuszy) chcesz stworzyć PROFESJONALNY e-dziennik. To praca dla dużego zespołu i to doświadczonych koderów (i nie tylko ich).

Natomiast jako projekt "dla siebie" - jak najbardziej. Na początek praca koncepcyjna nad funkcjonalnościami, które chcesz mieć (zacznij od podstawowych), potem implementacja i testowanie. I wracasz na początek :) I tak w kółko… Codzienność pracy programisty.

A przy okazji. Jestem administratorem e-dziennika VULCANA. Co konkretnie ci się nie podoba? Co chciałbyś zmienić. Może to tylko kwestia włączenia/zmiany pewnych funkcjonalności w panelu administracyjnym.

Polecam również kontakt z serwisem VULCANA (serwis@vulcan.edu.pl), szybko odpowiadają i są konkretni.

komentarz 28 stycznia 2022 przez nojszewski Początkujący (290 p.)
Aplikację na iOSa macie super,ja bym poprawił tylko wysyłanie powiadomień (w tytule zamiast np. zadanie domowe dać nazwę aplikacji i wtedy pojawiałyby się te plakietki z liczbą powiadomień), a w wersji webowej zmenił bym kolor tego buttona na stronie logowania o klasie loginButton. Żółty i czarny to chyba takie średnie połączenie według mnie. Pooza tym mi się wszystko podoba, może to moja szkoła ma jakieś dziwne ustawienia. Projekt chcę zrobić tak dla funu, poznania różnyh technologi, nie nazywam tego profesjonalnym bo jedna osoba nie zrobi tyle co zespół doświadczonych programistów.
komentarz 28 stycznia 2022 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)

który nie jest już najnowszy i momentami przypomina windowsa XP (wygląd i wydajność).

Postanowiłem, że to zmienię i stworzę nowy, dużo bardziej wydajny i ładniejszy e-dziennik

Czyli nie podoba ci się wygląd i chcesz napisać lepszy, po czym mówisz że nie podoba ci się tylko wygląd buttona.

Chcesz napisać bardziej wydajny, ale potem przyznajesz, że jednak nie jesteś w stanie zrobić lepszej pracy niż zespół programistów.

najpierw stopniowo plan free a potem z czasem kolejnych funkcji dołożymy płatne plany. Wydaje mi się że Autorzy nie będą mieli nic przeciwko wyrażeniu zgody natomiast szanuję decyzje każdego.

Projekt chcę zrobić tak dla funu

Coś sprzeczne wersje

komentarz 28 stycznia 2022 przez nojszewski Początkujący (290 p.)
Dobra już tematu nie było...nic nie mówiłem...
komentarz 28 stycznia 2022 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)

@nojszewski, nie jestem w zespole VULCANA, tylko jako administrator zarządzam nim w swojej placówce (+ na zlecenie kilka szkół obok, nie mogli znaleźć wśród swoich chętnego :).

1
komentarz 28 stycznia 2022 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)

@nojszewski, rób dla siebie, bardzo dobry pomysł na projekt.

1
komentarz 28 stycznia 2022 przez nojszewski Początkujący (290 p.)

@SzkolnyAdmin, a no to sory haha. Miałem robić ale ostatecznie stwierdziłęm że mi się w sumie nie chce bo oprócz htmla, cssa, trochę phpi mysqla to ja nic nie umiem więc trudno może kiedyś.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 177 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 996 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,632 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...