• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Procesor ASCRock N68C-S UCC

Object Storage Arubacloud
0 głosów
96 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Marcin893 Nowicjusz (190 p.)
Witam !

Mam płytę główną ASRock N68c-S UCC
i chcę kupić jakiegoś procka, ale może mam w domu i moje pytanie brzmi czy musi być to procesor Athlon czy może być intel, nie chodzi mi o tym i częstotliwość czy poprostu jak wsadzę czy będzie działać,
komentarz 28 stycznia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Zajrzyj do specyfikacji płyty. Tam będziesz miał napisane, jakie procesory ta płyta obsługuje.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2022 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

Ogólnie to żeby osadzić procesor na płycie głównej to musi gniazdo procesora i to na płycie głównej być takie samo a z tego co znalazłem to ta płyta mam gniazdo  "AM2+" a procesory intela operacją się na gniazdach LGA

https://pl.wikipedia.org/wiki/Socket_AM2%2B

Lista procesorów na AM2+

gniazda procesorów

Więc odpowiedź brzmi ze jeżeli znajdziesz jakiś procesor intela z gniazdem AM2+ to tak będzie działał ponieważ ktoś wymyślił gniazda po to aby właśnie ktoś przypadkiem nie wsadził procesora do płyty głównej która nie jest przystosowana do takiego procesora

komentarz 27 stycznia 2022 przez Marcin893 Nowicjusz (190 p.)
a intel Pentium inside  będzie działał ?
komentarz 27 stycznia 2022 przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

Intel pentium to jest seria procesorów wiec potrzebny jest dokładny model ale jak pisałem wyżej intele są oparte na gniazdach LGA a więc nie znajdziesz intela na typ socket AM2+ 

Cytat z Wikipedii: "Procesory Pentium Dual Core (E2000, E5000 i E6000), tak jak cała rodzina Core, oraz niektóre modele Pentium 4 (Prescott i późniejsze) oraz Pentium D, wykorzystują płyty główne Socket LGA 775. Zgodnie z założeniami ich TDP nie może przekraczać poziomu 65 W. Przy zakupie procesorów wykonanych w 45 nm i płytach opartych na chipsecie i965, należy sprawdzić czy dana płyta obsługuje dany procesor. Procesory mobilne (T2000), działają na podstawce Socket M."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Pentium

 

Nie nie będzie działał żaden procesor intela ponieważ socket AM2+ został stworzony przez AMD w 2007r, a intel ma własne sockety LGA i nie tylko.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gniazdo_procesora

1
komentarz 27 stycznia 2022 przez Marcin893 Nowicjusz (190 p.)

Dziękuję za odpowiedzyes

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 129 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Wents Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 533 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 885 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Lodomir Początkujący (480 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...