• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

laptop zwolnił

Object Storage Arubacloud
0 głosów
253 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Marek Dzicz Nowicjusz (160 p.)
edycja 3 stycznia przez Marek Dzicz
Od kilku dni mam problem z laptopem, Gdy go uruchamiam włącza się dłużej niż zwykle a gdy się włączy to chwilę trzeba czekać aż się wszystko załduje np. Ikony na pasku zadań. Dodam tylko mam dysk ssd
komentarz 26 stycznia 2022 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Podaj proszę specyfikację laptopa
komentarz 27 stycznia 2022 przez Marek Dzicz Nowicjusz (160 p.)
6gb ramu, intel pentium 2117u, dysk ssd,
komentarz 27 stycznia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
A jak się już system załaduje, to wszystko działa jak trzeba?
komentarz 27 stycznia 2022 przez Marek Dzicz Nowicjusz (160 p.)
Tak wszystkie opcje tylko wolniej się ładuje
komentarz 27 stycznia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Może wyłączyła się opcja fast startup, i jak włączasz laptopa, to system ładuje się od zera, a co za tym idzie wszystkie skany antywirusowe, sprawdzanie update'ów i cała reszta rzeczy, które są robione po starcie systemu, ruszają na raz i stąd to zamulanie.

Jak miałem 10 na HDD z wyłączoną wspomnianą opcją, to szlag mnie trafiał. System ładował się ~40s, ale zanim wszystko się ustabilizowało to trzeba było odczekać jakie 5 minut.

komentarz 27 stycznia 2022 przez Marek Dzicz Nowicjusz (160 p.)
A jak włączyć fast startup
1
komentarz 27 stycznia 2022 przez Marek Dzicz Nowicjusz (160 p.)

@j23, już znalazłem Dzięki pomogło 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2022 przez qax Dyskutant (8,060 p.)
Jak masz tani dysk SSD to mógł się zepsuć bo nie ma znaczenia, że dyski SSD są szybkie tylko, że tanie są zawodne. Ale może być też inny problem, np. jakiś wirus lub obciążony czymś system operacyjny, więc czasami pomaga zwykła reinstalacja OS-u.
komentarz 27 stycznia 2022 przez Marek Dzicz Nowicjusz (160 p.)
Reinstal systemu był robiony już kilka razy więc raczej nie wirus ale może się dysk zepsuł tak jak mówisz
komentarz 27 stycznia 2022 przez qax Dyskutant (8,060 p.)
Możesz też spróbować przeskanować dysk jakimś narzędziem np. HD tune czy nie występują spadki w szybkości odczytu/zapisu
komentarz 27 stycznia 2022 przez Marek Dzicz Nowicjusz (160 p.)
sprawdzam i wszystko z nim dobrze
–2 głosów
odpowiedź 29 stycznia 2022 przez DC guAd2KnVn3 Obywatel (1,410 p.)
Polecam reinstal systemu

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 45 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 33 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia w Sprzęt komputerowy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 73 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia w Sprzęt komputerowy przez BUBIBUBI Nowicjusz (190 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...