• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki projekt można zrealizować w bazach danych.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
268 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2022 w Nasze projekty przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Witam.
Robię sobie kurs ms sql i chciałbym zrealizować jakiś własny projekt. Tylko kompletnie nie wiem jaki to może być projekt. Bo tak jak na przykład robiąc stronę internetową czy programując w jakimś języku typu C#, nie jest problemem wymyślenie sobie jakiegoś projektu. Ale jeżeli chodzi o bazy danych kompletnie nic mi nie przychodzi do głowy poza tym aby zrobić jakaś bazę danych. Nie wiem czy chcę iść w stronę data science bardziej może w data enginner albo hurtownie danych. I żeby to był jakiś projekt, który mógłbym ewentualnie wpisać do CV (ale nie musi nim koniecznie być).

Dziękuję za rady.
3
komentarz 23 stycznia 2022 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)
Jedynie co mi przychodzi do głowy to projekt relacyjnej bazy danych z zawartością (losowe dane).

Do tego przygotować:

- widoki

- raporty

- tabele przestawne

Chodzi o całe zaplecze które potem można szybko na front wrzucić.

Ofc, zastosować funkcje itp.

Pokaż że umiesz coś więcej niż tabela user i zwykle zapytanie select * from.

Daj zagnieżdżenia itp.
komentarz 23 stycznia 2022 przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)
Właśnie wydaje mi się, że jako bazo danowiec ciężko zrealizować jakiś projekt. O wiele łatwiej mają inne branże ww.
Dzięki za pomysł :D

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 178 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2017 w PHP przez anikowa Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 87 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2016 w SQL, bazy danych przez SkibaMaster Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 234 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2017 w PHP przez koyoo Początkujący (340 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...