• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed pytanie na temat upgrade starego komputera

Object Storage Arubacloud
+1 głos
99 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
zamknięte 21 stycznia 2022 przez Igorek

czesc, znalazlem w piwnicy stary komputer z płytą główną GA-8I915P-MF i z z taką kartą graficzną.

+ pół gb ddr 400mhz (znalazłem taką na allergo) , dysk hdd i zasilacz EN-82538S4A1 (ten link to taki znalazłem ale nie jestem pewny czy to ten sam)

Na tym dysku jest zainstalowany Windows XP. Chciałbym wymienić procesor , ram i dodac dysk ssd na którym zainstalowac nowszy windows. (bo aktualnie na tym komputerze nie da sie wejsc nawet na takiego youtuba)

Chcialbym sie was spytac tak:

 

1) czy taki procesor pasowałby do tej płyty głównej? link

2) na stronie płyty głownej pisze pamiec ddr 400 i czy moze byc to np. ddr 2 czy tam ddr 3 o lekko wiekszym mhz czy nie ? bo staram sie znalezc te podzespoly na alixepress noi nie wiem.

3)  czy taki dysk ssd pasowałby do tej płyty głownej bez adapterów link (chce ssd tylko na system a reszte bedzie na tym starym hdd)

jezeli macie jakies lepsze propozycje to mozecie wyslac tylko prosilbym na alixepress najbardziej ale no.

 

i tak , czy zasilacz da rade z dodatkowymi podzespolami? i czy po tym upgradzie uniesie to jakis lepszy windows niz xp tzn np windows 10 czy tam 7 ?

 

komentarz zamknięcia: Już wiem

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 stycznia 2022 przez Krzysztofs1234 Użytkownik (890 p.)
Dzień dobry,

1. Zaraz obok specyfikacji jest zakładka "Support" - Q9400 nie jest wspierany: https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-8I915P-MF-rev-1x/support#support-cpu

2. Generacje DDR różnią się fizycznie, co oznacza, że nawet nie da się włożyć pamięci DDR2 do slotu przeznaczonego do np, DDR.

3. Nie, gdyż płyta główna nie posiada złącza M.2. Poza tym ten dysk to elektrośmieć i już lepiej kupić SSD na złącze SATA (tylko nie wynalazki z ali).

Zastanawiam się, czy to nie jest jakiś głupi żart, ale skoro zacząłem, to skończę. Czy widział Pan na kiedy jest planowana dostawa CPU (swoją drogą 14-letniego CPU, chociaż może byłby to najmłodszy podzespół po "dysku") z zalinkowanej strony? Szczerze mówiąc wątpię, czy coś wyżej pójdzie niż XP. O W10 może Pan zapomnieć - komputer nie spełnia minimalnych wymagań. https://support.microsoft.com/en-us/windows/windows-10-system-requirements-6d4e9a79-66bf-7950-467c-795cf0386715 Robienie użytku z takich podzespołów to mógłby być tylko eksperyment, ale nic poważnego.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 260 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Goferek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 225 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez mreo Użytkownik (790 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 160 wizyt
pytanie zadane 3 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez Kuba233 Początkujący (490 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...